گوشی‌های هوشمند، قوی‌تر از کنسول‌های بازی

شرکت ARM ضمن بررسی سیر تحول گوشی‌های موبایل پیش‌بینی‌ می‌کند که احتمالا تا سال ۲۰۱۷ گوشی‌های هوشمند قوی‌تر از کنسول‌های بازی خواهند بود.

ضمن بررسی خلاصه‌ای از روند تحول گوشی‌های موبایل از ابتدا تا امروز، متوجه می‌شویم که این دستگاه‌ها در بازه‌ی زمانی نه چندان طولانی، تغییرات بسیار زیادی به خود دیده‌اند. به طوری که با یک گوشی رده‌بالای امروزی می‌توان به‌راحتی بازی‌هایی با کیفیت گرافیکی بالا را انجام داد؛ بازی‌هایی که قبلا فقط با کامپیوترها و کنسول‌های رده‌بالا قابل اجرا بودند.

بر اساس مطالعه‌ی این روند، شرکت انگلیسی ARM پیش‌بینی می‌کند که بعید نیست تا سال ۲۰۱۷ گوشی‌های موبایل قوی‌تر از کنسول‌ها باشند.

با یک گوشی رده‌بالای امروزی می‌توان به‌راحتی بازی‌هایی با کیفیت گرافیکی بالا را انجام داد؛ بازی‌هایی که قبلا فقط با کامپیوترها و کنسول‌های رده‌بالا قابل اجرا بودند.

ARM یک شرکت فعال در زمینه‌ی تکنولوژی است که از دستاوردهای آن تحت عنوان «معماری ARM» در تراشه‌های کوالکوم، سامسونگ و اپل استفاده می‌شود.

«نیزار رومدان» (Nizar Romdan)، مدیر بخش اکوسیستم این شرکت در مراسم Casual Connect Europe دراین‌باره گفت: “سخت‌افزار دستگاه‌های موبایل امروزی بسیار قدرتمند است. امروز یک گوشی هوشمند یا تبلت رده‌بالای امروزی را در نظر بگیرید، می‌بینید که کارایی‌اش حتی از ایکس باکس ۳۶۰ یا پلی‌استیشن ۳ هم بهتر است. و به زودی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ را هم پشت سر خواهد گذاشت.

پیش از این هم گفته می‌شد که تکنولوژی و قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است ولی هنوز زود است که بخواهیم با اطمینان ادعا کنیم که این دستگاه‌ها می‌توانند جایگزین سریع‌ترین و قوی‌ترین کنسول‌های بازی شوند.

mobile-game-smartphone

منبع: UberGizmo

The post گوشی‌های هوشمند، قوی‌تر از کنسول‌های بازی appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دیجی‌کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *