کشف بقایای حیرت‌انگیز خانه‌هایی متعلق به عصر برنز در انگلستان

باستان‌شناسان هنگام کاوش در منطقه‌ی کمبریج شایر (Cambridgeshire) انگلستان موفق به کشف بقایای خانه‌هایی متعلق به عصر برنز (Bronze Age) شدند که سالم‌ترین اثر یافت‌شده در نوع خود است.

کارشناسان تخمین می‌زنند که این خانه‌ها با اسکلت دایره‌ای شکل خود متعلق به ۱۰۰۰ تا ۸۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بوده است.

کارشناسان تخمین می‌زنند که این خانه‌ها با اسکلت دایره‌ای شکل خود متعلق به ۱۰۰ تا ۸۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بوده‌اند.

به نظر می‌رسد که آتش موجب تخریب خانه‌ها شده و لاشه‌ی آن‌ها را به داخل رودخانه انداخته باشد. انباشت گل و لای روی مصالح خانه‌ها باعث شده تا این‌ها طی چند هزار سال دوام بیاورند. تصاویر به دست آمده از این محل بسیار جالب توجه هستند؛ گویا چند هزار سال پیش زمان در یک لحظه متوقف شد و تا امروز دوام آورد. حتی داخل ظرف‌‌هایی چوبی که این‌جا پیدا شده، هنوز بقایای غذا به چشم می‌خورد؛ به علاوه ظروفی شامل فنجان‌ها، کاسه‌ها و کوزه‌هایی هم در نزدیکی این محدوده کشف شده است.

england-bronze-house

گرچه قدمت این آثار به عصر برنز برمی‌گردد، اما دانه‌های شیشه‌ای که به نظر می‌رسد متعلق به یک رشته گردنبند باشند هم در این‌جا یافت شده که این، مساله را اندکی پیچیده کرده است؛ زیرا اجسام شیشه‌ای تطابقی با عصر برنز ندارند و متعلق به دوره‌ی دیگری هستند. در حفاری‌های بیش‌تر این منطقه، الیاف پارچه‌ای هم پیدا شد. حالا باستان‌شناسان و کارشناسان در حال بیرون آوردن بقایای بیش‌تری از خود خانه‌‌های دایره‌شکل از زیر خاک هستند.

عصر برنز یا عصر مفرغ به سال‌های بین ۲۵۰۰ تا ۲۰۰۰ پیش از میلاد اطلاق می‌شود و دوره‌ای در تاریخ پیشرفت بشری است که در روند آن انسان‌ها بیش‌تر دست به فلزکاری زدند و از شیوه‌هایی برای گداختن مس و قلع، فرایند آلیاژسازی و قالب‌ریزی برنز بهره بردند. این دوره پس از عصر آهن و قبل از دوره‌ی سنگی بود و از آلیاژهای به دست آمده، اسلحه و ابزار کاربردی ساخته می‌شد. اما در انگلستان این دوره تا ۸۰۰ پش از میلاد ادامه یافت. در بین اشعار هومر؛ شاعر حماسی یونان، اشاره‌هایی به این دوره و اسلحه‌های برنزی به چشم می‌خورد.

england-bronze-house-3

england-bronze-house--0

The post کشف بقایای حیرت‌انگیز خانه‌هایی متعلق به عصر برنز در انگلستان appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دیجی‌کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *