tvOS اپ استور بعد از گذشت یک ماه میزبانِ ۲۶۲۴ اپلیکیشن است

بیش از یک ماه از راه اندازی tvOS و tvOS اپ استور - که به همراه نسل چهارم از تلویزیون اپل عرضه شدند – می گذرد و به نظر زمان خوبی است تا نیم نگاهی به tvOS اپ استور بیاندازیم. دیروز AppFigures چندین تصویر در رابطه با tvOS و اپلیکیشن های آن منتشر کرد که به ما در درک میزان پیشرفت این اپ استور جدید از زمان راه اندازیش، کمک قابل توجهی خواهد کرد.

بیش از یک ماه از راه اندازی tvOS و tvOS اپ استور – که به همراه نسل چهارم از تلویزیون اپل عرضه شدند – می گذرد و به نظر زمان خوبی است تا نیم نگاهی به tvOS اپ استور بیاندازیم. دیروز AppFigures چندین تصویر در رابطه با tvOS و اپلیکیشن های آن منتشر کرد که به ما در درک میزان پیشرفت این اپ استور جدید از زمان راه اندازیش، کمک قابل توجهی خواهد کرد.

در حال حاضر در tvOS اپ استور مجموعاً ۲۶۲۴ اپلیکیشن قرار دارد و AppFigures انتظار دارد که این تعداد تا ماه ژانویه به ۵۰۰۰ و در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی به ۱۰۰۰۰ اپلیکیشن برسد (لازم به ذکر است که این تحلیل بر اساس نرخ رشد tvOS اپ استور از زمان راه اندازیش – که ۴۴۷ اپلیکیشن در هفته می باشد – صورت گرفته است). با این رشد شگفت انگیز، tvOS ما را به یاد خودِ اپ استور در زمان راه اندازیش می اندازد. در ماه جولای ۲۰۰۸ بود که iOS اپ استور با ۵۰۰ اپلیکیشن راه اندازی شد و بعد از گذشت تنها ۴ ماه و در ماه نوامبر سال ۲۰۰۸ میلادی این اپ استور، رقم جالب توجه ۹۶۷۶ اپلیکیشن را به خود دید.

در حال حاضر در tvOS اپ استور مجموعاً 2624 اپلیکیشن قرار دارد و AppFigures انتظار دارد که این تعداد تا ماه ژانویه به 5000 و در اوایل سال 2016 میلادی به 10000 اپلیکیشن برسد (لازم به ذکر است که این تحلیل بر اساس نرخ رشد tvOS اپ استور از زمان راه اندازیش – که 447 اپلیکیشن در هفته می باشد – صورت گرفته است). با این رشد شگفت انگیز، tvOS ما را به یاد خودِ اپ استور در زمان راه اندازیش می اندازد. در ماه جولای 2008 بود که iOS اپ استور با 500 اپلیکیشن راه اندازی شد و بعد از گذشت تنها 4 ماه و در ماه نوامبر سال 2008 میلادی این اپ استور، رقم جالب توجه 9676 اپلیکیشن را به خود دید.

درششمین ماه از راه اندازی iOS اپ استور، رکوردِ ۱۵ هزار اپلیکیشن و ۵۰۰ میلیون دانلود به ثبت رسید و بنابراین بسیار هیجان انگیز می باشد که ببینیم آیا tvOS اپ استور نیز با چنین سرعتی پیش خواهد رفت یا خیر. تا به اینجا، نرخ رشد tvOS اپ استور در مقام مقایسه با نرخ رشد iOS اپ استور بسیار امیدوار کننده است و به نظر می رسد جدیدترین اپ استور کمپانی اپل می تواند در زمان کوتاهی – شاید چند سال – از لحاظ در دسترس بودن اپلیکیشن ها بتواند رکورد iOS اپ استور را تکرار نماید. البته قطعا اپل برای اینکه بتواند به چنین موفقیتی دست یابد، نیاز است که نظر توسعه دهندگان را به این پلتفرم جدید جلب نماید و مسلماً این کار نیز سختی های خاص خود را خواهد داشت.

tvOS اپ استور می تواند به رشد روز افزون خود ادامه دهد اما اگر اپل نتواند توسعه دهندگان را به ایجاد محتوای با کیفیت بالا برای آن ترغیب نماید، tvOS اپ استور می تواند به جای تبدیل شدن به یک تجربه موفق دیگر برای اپل، به مک اپ استورِ دوم تبدیل شود! در کنار بسیاری از اپلیکیشن های فوق العاده محبوبی که در مک اپ استور قرار دارد، بیشتر اپلیکیشن های موجود در این اپ استور برای توسعه دهندگان خود درآمد قابل توجهی رقم نمی زنند و حتی خیلی از توسعه دهندگان به دلیلِ روش اپل در این اپ استور، آن را ترک کرده اند.

در اپلیکیشن های ساخته شده برای tvOS، هیچ تبلیغی در دسترس نیست و بنابراین توسعه دهندگان بیشتر باید تمرکز خود را بر روی ویژگی و یا امکانی قرار دهند که از طریق آن، کاربرانشان بتوانند پرداخت درون برنامه ای داشته باشند. برطبق تصاویر منتشر شده توسط AppFigures، ۳۹ درصد از اپلیکیشن های موجود در tvOS اپ استور، برنامه های پولی می باشند؛ اکثر آن ها بر چسب قیمتی ۰.۹۹ دلاری را یدک می کشند و تقریباً می توان گفت تمامی برنامه های پولی این اپ استور، کمتر از ۴.۹۹ دلار قیمت دارند.

در اپلیکیشن های ساخته شده برای tvOS، هیچ تبلیغی در دسترس نیست و بنابراین توسعه دهندگان بیشتر باید تمرکز خود را بر روی ویژگی و یا امکانی قرار دهند که از طریق آن، کاربرانشان بتوانند پرداخت درون برنامه ای داشته باشند. برطبق تصاویر منتشر شده توسط AppFigures، 39 درصد از اپلیکیشن های موجود در tvOS اپ استور، برنامه های پولی می باشند؛ اکثر آن ها بر چسب قیمتی 0.99 دلاری را یدک می کشند و تقریباً می توان گفت تمامی برنامه های پولی این اپ استور، کمتر از 4.99 دلار قیمت دارند.

وقتی به ترکیب بندیِ اپلیکیشن های tvOS اپ استور نگاهی می اندازیم، باز هم می بینیم در این پلتفرم نیز، این دسته بندی بازی است که حرف اول را زده و لقب محبوب ترین دسته بندی را – با داشتن ۳۸ درصد از تمامی اپلیکیشن های موجود در tvOS اپ استور – به خود اختصاص داده است. با یک حساب سر انگشتی متوجه خواهیم شد که ۱۰۰۲ اپلیکیشن از مجموعا ۲۶۲۴ اپلیکیشن موجود در این اپ استور، در این دسته بندی محبوب جای می گیرند. اپلیکیشن های سرگرمی، مثل Netflix یا Hulu، دومین دسته بندی محبوب در این پلتفرم به حساب می آیند و دسته بندی های آموزشی و سبک زندگی نیز جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

وقتی به ترکیب بندیِ اپلیکیشن های tvOS اپ استور نگاهی می اندازیم، باز هم می بینیم در این پلتفرم نیز، این دسته بندی بازی است که حرف اول را زده و لقب محبوب ترین دسته بندی را – با داشتن 38 درصد از تمامی اپلیکیشن های موجود در tvOS اپ استور – به خود اختصاص داده است. با یک حساب سر انگشتی متوجه خواهیم شد که 1002 اپلیکیشن از مجموعا 2624 اپلیکیشن موجود در این اپ استور، در این دسته بندی محبوب جای می گیرند. اپلیکیشن های سرگرمی، مثل Netflix یا Hulu، دومین دسته بندی محبوب در این پلتفرم به حساب می آیند و دسته بندی های آموزشی و سبک زندگی نیز جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

اگرچه بازی ها بیشترین سهم از اپلیکیشن های موجود در tvOS اپ استور را دارا می باشند اما با توجه به دانلودهای صورت گرفته از این اپ استور، کاملاً مشهود است که مردم اکثراً به اپلیکیشن هایی با برچسب سرگرمی (مثل Netflix، Hulu و یا HBO) علاقه نشان می دهند. بازی ها این بار در جایگاه دوم ایستاده اند و دسته بندی اخبار نیز به دنبال آن ها در حرکت است.

لازم به ذکر است که داده های AppFigures از کاتالوگ اپلیکیشن Appbase آن – که بیش از ۴ میلیون اپلیکیشن را از تمامی اپ استورهای بزرگ، مثل برنامه های اپل تی وی، را شامل می شود – جمع آوری شده است.

.

.

منبع: macrumors


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته tvOS اپ استور بعد از گذشت یک ماه میزبانِ ۲۶۲۴ اپلیکیشن است اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

عصر تکنولوژی – تکرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *