آمار کاربران کافه بازار

چند سالی است که از خلقت کافه بازار می گذرد. بازاری که شاید به جرات بتوان لقب غول فروشگاه اندرویدی ایران را به آن نسبت داد، چندی پیش آماری مبنی بر تعداد کاربران و همچنین مشخصات دستگاه هایی که از آن ها استفاده می کنند را در وبلاگ رسمی توسعه دهندگان خود منتشر ساخت.

چند سالی است که از پیدایش کافه بازار می گذرد. بازاری که شاید به جرات بتوان لقب غول فروشگاه اندرویدی ایران را به آن نسبت داد، چندی پیش آماری مبنی بر تعداد کاربران و همچنین مشخصات دستگاه هایی که از آن ها استفاده می کنند را در وبلاگ رسمی توسعه دهندگان خود منتشر ساخت.

آری، شاید سخت باشد که بگوییم آمار کاربران تلفن همراه در ایران، اما اگر کمی به تعداد کاربرانی که هم اکنون از این فروشگاه استفاده می کنند توجه کنیم، متوجه می شویم که به نوبه خود، یکی از پُربار ترین آمار های موجود در زمینه گوشی های اندوریدی می باشد. ۲۳ میلیون دستگاه تعداد کمی نیست!

 

اما آمار کاربران کافه بازار!

همان طور که به آن اشاره کردم، طبق آمار منتشر شده در این وبلاگ، ۲۳ میلیون دستگاه، اپلیکیشن کافه بازار را به صورت نصب شده داشته و البته فعال نیز می باشند. آماری که در ادامه بیان خواهد شد را از سه منظر بررسی خواهیم کرد (ناگفته نماند که در وبلاگ کافه بازار، این آمار را از چهار منظر بررسی کرده اند و آن هم، “آمار ورژن های بازار نصب شده بر روی دستگاه های کاربران” بوده که ما از ذکر آن پرهیز می کنیم).

ورژن های اندروید

آمار ورژن های اندرویدی که بر روی دستگاه ها استفاده کننده از کافه بازار نصب بوده اند بسیار جالب می باشد. این آمار نشان می دهد که ذائقه کافه بازاری ها! بیشتر پاستیل را می پسندد. این آمار نشان می دهد که نسخه اندروید جیلی بین (Jelly Bean) با اختلافی فاحش، بیشترین استفاده را داشته و با ۵۲ درصد در صدر جدول ایستاده و کیت کت (KitKat) با ۲۷ و لالی پاپ با ۷ درصد به دنبال آن قرار دارند (در شکل زیر این نمودار را مشاهده می کنید).

آمار ورژن های اندرویدی که بر روی دستگاه ها استفاده کننده از کافه بازار نصب بوده اند بسیار جالب می باشد. این آمار نشان می دهد که ذائقه کافه بازاری ها! بیشتر پاستیل را می پسندد. این آمار نشان می دهد که نسخه اندروید جیلی بین (Jelly Bean) با اختلافی فاحش، بیشترین استفاده را داشته و با 52 درصد در صدر جدول ایستاده و کیت کت (KitKat) با 27 و لالی پاپ با 7 درصد به دنبال آن قرار دارند (در شکل زیر این نمودار را مشاهده می کنید).

.

 فراوان ترین دستگاه های اندرویدی

نمی دانم با شنیدن این خبر تعجب می کنید و یا با افتخار می گویید “از اول می دانستم، خودم هم از همین گوشی استفاده می کنم!”، هر چه هست باید گفت که پر استفاده ترین دستگاهی که کاربران کافه بازار از آن بهره می برند، گوشی G610 هواوی می باشد. آری باز هم هواوی، نامی که در چند سال اخیر به شدت در کشورمان به گوش خورده و هم اکنون نیز، جایگاه دوم پر استفاده ترین برند گوشی اندرویدی کافه بازار (و یا شاید هم ایران) را به خود اختصاص داده است، اما کمی صبر کنید…

جایگاه های دوم تا پنجمِ پر استفاده ترین گوشی های اندرویدی متعلق به غول الکترونیکی کره ای، یعنی سامسونگ می باشد و مسلما همین امر نیز به آن ها کمک کرده تا جایگاه اول پر استفاده ترین برند گوشی اندرویدی را کسب کنند.

این دو برند تولید کننده گوشی های هوشمند روی هم رفته حدود ۷۱ درصد از سهم بازار گوشی های اندرویدی را به خود اختصاص داده اند.

نکته جالب درباره این آمار این است که برند سونی تنها با سه مدل از گوشی هایش (آن هم در رده های انتهایی نمودار) توانسته نام خود را در این آمار بگنجاند، اما خبری از گوشی های HTC و LG در ۲۰ رتبه اول پر استفاده ترین دستگاه های اندرویدی نیست و این موضوع، جای بسی تعجب می باشد!

نمی دانم با شنیدن این خبر تعجب می کنید و یا با افتخار می گویید "از اول می دانستم، خودم هم از همین گوشی استفاده می کنم!"، هر چه هست باید گفت که پر استفاده ترین دستگاهی که کاربران کافه بازار از آن بهره می برند، گوشی G610 هواوی می باشد. آری باز هم هواوی، نامی که در چند سال اخیر به شدت در کشورمان به گوش خورده و هم اکنون نیز، جایگاه دوم پر استفاده ترین برند گوشی اندرویدی کافه بازار (و یا شاید هم ایران) را به خود اختصاص داده است، اما کمی صبر کنید...

.

دستگاه‌های اندرویدی که بیشترین خرید را از بازار داشته‌اند

و اما قسمت نهایی و شیرین داستان (البته شیرین برای کافه بازاری های عزیز). حال ببینیم که کدام دستگاه ها بیشتری خرید را از بازار داشته اند. سامسونگ گلکسی S5 که در مرحله قبلی توانسته بود جایگاه سومی را به دست آورد، در این جا در جایگاه نخست ایستاده است. نکته جالب اینکه کاربران هواوی G610 که بیشترین استفاده را از کافه بازار داشته اند، در این قسمت نتوانستند جایگاهی بهتر از ششمی برای خود کسب نمایند.

در این قسمت نیز کاربران گوشی های سامسونگ با بیشترین آمار خرید از کافه بازار توانستند جایگاه نخست را از آن خود نمایند.

و اما قسمت نهایی و شیرین داستان (البته شیرین برای کافه بازاری های عزیز). حال ببینیم که کدام دستگاه ها بیشتری خرید را از بازار داشته اند. سامسونگ گلکسی S5 که در مرحله قبلی توانسته بود جایگاه سومی را به دست آورد، در این جا در جایگاه نخست ایستاده است. نکته جالب اینکه کاربران هواوی G610 که بیشترین استفاده را از کافه بازار داشته اند، در این قسمت نتوانستند جایگاهی بهتر از ششمی برای خود کسب نمایند.

.

منبع: cafebazaar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *