بروزرسانی اندروید متمرکز بر امنیت نکسوس

بروزرسانی اندروید گوشی های نکسوس گوگل. اوایل امروز، تی موبایل (T-Mobile) نشان داد که گوگل در حال توزیع بروزرسانی های جدیدی برای تقریبا تمام مدل های نکسوس می باشد.

گوشی های نکسوس گوگل، بروزرسانی اندروید متمرکز بر امنیت را دریافت می کنند

 

بروزرسانی اندروید متمرکز بر امنیت نکسوس

 

اوایل امروز، تی موبایل (T-Mobile) نشان داد که گوگل در حال توزیع بروزرسانی های جدیدی برای تقریبا تمام مدل های نکسوس می باشد. دستگاه هایی که برای دریافت این بروزرسانی مورد هدف قرار گرفته اند عبارتند از: ال جی نکسوس ۴ و نکسوس ۵ (LG Nexus 4,5)، موتورولا نکسوس ۶ (Motorola Nexus 6)، ایسوس نکسوس ۷ (۲۰۱۳) و اچ تی سی نکسوس ۹ (HTC Nexus 9)

همه ی این دستگاه ها به جز نکسوس ۶، بروزرسانی شماره بیلدشان را برای “LMY48M” دریافت خواهند کرد. هنگامی که این بروزرسانی نصب می شود، شماره بیلد فبلت ساخته شده توسط موتورولا به “LTZ28K” بروزرسانی می شود. توجه داشته باشید که این بروزرسانی جدید اندروید، هیچ قابلیت جدیدی برای گوشی های هوشمند و تبلت های نکسوس به ارمغان نمی آورد. در عوض، این بروزرسانی جدید برای تنظیم عناصر مختلف داخلی – جایی که باگ ها فشار می آورند وامنیت سیستم عامل اندروید را به خطر می اندازند، طراحی می شود.

حدود یک ماه پیش، هنگامی که باگ Stagefright اندروید را با خطر مواجه ساخت، گوگل از یک برنامه ی جدید- وعده برای راه اندازی ماهانه ی بروزرسانی های امنیتی برای دستگاه های نکسوس خود خبر داد. این بروزرسانی های جدید ممکن است اولین سری از این برنامه باشند، اما گوگل هنوز این مطلب را تایید نکرده است.

از آنجایی که این بروزرسانی ها هیچ قابلیت جدیدی را به ارمغان نمی آورند، این OTA ها در اندازه ی بسیار کوچکی می باشند. حجم بروزرسانی نکسوس ۶، ۳۰ مگا بایت می باشد اما بقیه ی آنها زیر ۲۰ مگا بایت هستند. اگرچه اکثر برنامه های دیتا از عهده ی این چنین بروزرسانی های کوچکی برمی آیند، شما باید این بروزرسانی ها را از طریق وای فای دانلود کنید.

اگر این بروزرسانی ها هنوز به دستگاه شما نرسیده اند نگران نباشید، این بروزرسانی ها به تدریج در سراسر سرور ها عرضه می شوند، یعنی ممکن است قبل از اینکه OTA برای دانلود در دسترس قرار بگیرد، مدتی طول بکشد.

.

منبع: phonearena

گوشی هوشمند آمولد هوآوی

گوشی های هوشمند آمولد با لبه های منحنی شکل هواوی. این گوشی هوشمند هوآوی با صفحه نمایش آمولد منحنی شکل ساخت سامسونگ خواهد آمد.

گوشی هوشمند آمولد هوآوی گفته می شود که هواوی در حال کار بر روی گوشی های هوشمند آمولد با لبه های منحنی شکل می باشد

بنا به یک شایعه ی جدید از چین، هوآوی در حال شکل دادن به یک صفحه از راهکار سامسونگ و کار کردن بر روی یک گوشی هوشمند دولبه ی منحنی شکل آمولد می باشد. در حال حاضر، دو مدل از گوشی های سامسونگ با نام سامسونگ گلکسی اس۶ اج (Samsung Galaxy S6 edge) و سامسونگ گلکسی اس۶ اج پلاس (+Samsung Galaxy S6 edge) تنها گوشی های هوشمند در جهان با صفحه نمایش منحنی آمولد می باشند، اما به نظر می رسد که سامسونگ به دیگر سازندگان گوشی های هوشمند برای استفاده از این تکنولوژی آمولد منحنی اجازه می دهد.

منبع این اطلاعات که دارای سابقه ی خیلی خوبی در گزارش گوشی های آینده از سازندگان گوشی هوشمند چینی می باشد، می گوید که این گوشی هوشمند هوآوی با صفحه نمایش آمولد منحنی شکل ساخت سامسونگ خواهد آمد. گفته می شود که این صفحه نمایش یک رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسلی کواد اچ دی (QHD) را اجرا می کند، اما اندازه ی این پانل برای این زمان ناشناخته باقی می ماند. گفته می شود که این گوشی هواوی در نیمه ی اول سال ۲۰۱۶ راه اندازی می شود.

این نکته را باید همواره به یاد داشته باشیم که هواوی هنوز یک گوشی هوشمند را که رزولوشن بالاتر از ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسلی فول اچ دی (FHD) را اجرا کند، راه اندازی نکرده است. در گذشته، هواوی گفته که پانل های کواد اچ دی در مقایسه با پانل های فول اچ دی به اندازه ی کافی تجربه ی مشاهده را به منظور تضمین تاکید اضافی بر روی باتری و چیپ ست گوشی هوشمند، بهبود نمی دهند. با این حال اگر این شایعه ی جدید دقیق باشد، به نظر می رسد که این شرکت روند دیگری را در مواجهه با شرایط بازار فعلی در پیش گرفته است.

این منبع همچنین ادعا می کند که هواوی به تولید بسیار زیاد ۳ میلیون گوشی هوشمند آمولد منحنی شکل در ماه امیدوار است، که این نشان دهنده ی این قضیه می باشد که این شرکت برنامه های عظیمی برای اولین گوشی های هوشمند با لبه ی منحنی شکل خود دارد.

در زیر تصاویری از گوشی های سامسونگ که دارای لبه هایی منحنی شکل هستند را آورده ایم.

در حال حاضر، دو مدل از گوشی های سامسونگ با نام سامسونگ گلکسی اس۶ اج (Samsung Galaxy S6 edge) و سامسونگ گلکسی اس۶ اج پلاس (Samsung Galaxy S6 edge+) تنها گوشی های هوشمند در جهان با صفحه نمایش منحنی آمولد می باشند

دو مدل از گوشی های سامسونگ با نام سامسونگ گلکسی اس۶ اج (Samsung Galaxy S6 edge) و سامسونگ گلکسی اس۶ اج پلاس (Samsung Galaxy S6 edge+) تنها گوشی های هوشمند در جهان با صفحه نمایش منحنی آمولد می باشند، سامسونگ به دیگر سازندگان گوشی های هوشمند برای استفاده از این تکنولوژی آمولد منحنی اجازه می دهد.

.

منبع: phonearena

نصب مستقیم اپلیکیشن و بازی‌هایios

cover

معرفی اپلیکیشن ایرانی نصاب؛ نصب مستقیم اپلیکیشن و بازی‌های آی‌اواس روی آی‌دیوایس بدون نیاز به کامپیوتر

توجه: آموزش تصویری استفاده از قسمت ‘مرورگر’ نصاب را می‌توانید در این پست و آموزش استفاده از بخش ‘فایل منیجر’ آن را می‌توانید در این پست مطالعه کنید.

برخلاف کاربران سیستم عامل اندروید، کاربران آی‌دیوایس‌های اپل با محدودیت‌های بسیاری در زمینه‌ی نصب اپلیکیشن و بازی بر روی دستگاهشان مواجه هستند. دارندگان دستگاه‌های اندرویدی به سادگی می‌توانند فایل‌های نصبی اپلیکیشن و بازی‌های اندرویدی را از اینترنت دانلود کرده و آن را به طور مستقیم از طریق خود گوشی نصب کنند. اما سیستم عامل آی‌اواس به طور پیش‌فرض دانلود منیجری نیز ندارد و حتی اگر با دانلود منیجرهای شخص ثالث فایل نصبی اپلیکیشن یا بازی‌های آی‌اواس را دانلود کنید، از طریق خود گوشی نمی‌توانید آن را نصب کنید. اپلیکیشن نصاب با هدف رفع این محدودیت توسعه یافته است.

نصاب مرورگری در اختیارتان قرار می‌دهد که نظیر سافاری قادر به بازکردن هر صفحه‌ی وبی است. تنها با این تفاوت که وقتی بر روی لینک دانلود فایل نصبی بازی یا اپلیکیشن آی‌اواس با فرمت IPA تپ کنید، نصاب آن اپلیکیشن یا بازی را به طور مستقیم بر روی دستگاهتان نصب خواهد کرد. این اپلیکیشن از همان ساز و کاری که اپلیکیشن اپ استور برای نصب اپلیکیشن استفاده می‌کند بهره می‌برد. این بدان معناست که اپلیکیشن و بازی‌ها توسط خود سیستم عامل دانلود می‌شود و حتی نیازی به در حال اجرا ماندن اپلیکیشن در حین نصب نیست.

در کنار امکان دانلود و نصب مستقیم از وب، قابلیت نصب فایل‌های دانلودشده‌ی پیشین نیز وجود دارد. می‌توانید فایل‌های با پسوند IPA را به نصاب تحویل دهید و سپس از طریق بخش فایل منیجر آن‌ها را سریعاً بر روی آی‌دیوایستان نصب کنید. در این حالت نیز تنها تا زمانی نیاز به در حال اجراماندن نصاب است که فایل نصبی به سیستم عامل تحویل داده شود. بقیه‌ی کار را سیستم عامل انجام خواهد داد.

با نصب هم می‌توان اپلیکیشن و بازی‌های جدید نصب کرد، و هم اپلیکیشن و بازی‌های نصب‌شده‌ی پیشین را آپدیت کرد. برا‌ی آن که بیشتر با طرز کار این اپلیکیشن آشنا شوید، سه ویدیوی زیر را برایتان تهیه کرده‌ایم:

۱- نحوه‌ی نصب مستقیم اپلیکیشن به کمک نصاب روی آی‌دیوایس و بدون نیاز به کامپیوتر

دانلود ویدیو با لینک مستفیم

Video Player

۲- نحوه‌ی آپدیت اپلیکیشن‌های نصب‌شده‌ی پیشین به کمک نصاب روی آی‌دیوایس و بدون نیاز به کامپیوتر

دانلود ویدیو با لینک مستفیم

Video Player

Error loading this resource

۳- نحوه‌ی نصب فایل‌های IPA از پیش دانلودشده به کمک نصاب بدون نیاز به کامپیوتر

دانلود ویدیو با لینک مستقیم

Video Player

۰۰:۰۰
۰۰:۴۷

توجه داشته باشید که چون تمامی ساز و کارهای فوق از روش استاندارد اپل برای نصب اپلیکیشن بهره می‌برند نیازی به جیلبریک‌شده بودن دستگاه نیست. اما جیلبریک‌شده‌بودن یا نبودن دستگاهتان بر روی این موضوع که کدام فایل‌ها را بتوانید نصب کنید به شکل زیر تأثیر خواهد گذاشت:

دستگاه‌های جیلبریک‌شده: قادر به نصب تمامی اپلیکیشن و بازی‌ها با فرمت IPA
دستگاه‌های جیلبریک‌نشده: قادر به نصب اپلیکیشن و بازی‌های دانلودشده از اپ استور، تانگبو، ۲۵PP و سرویس‌های مشابه

قابلیت‌های کلیدی نصاب:
– بهره‌گیری از سیستم نصب اپلیکیشن پیش‌فرض آی‌اواس
– امکان قفل‌کردن گوشی در حین دانلود و ادامه‌ی دانلود در پس‌زمینه
– امکان نصب فایل‌های نصبی دانلودشده از پیش به کمک بخش فایل منیجر
– سازگاری با قابلیت File Sharing نرم‌افزار آیتونز جهت انتقال فایل نصبی به نصاب
– سازگاری با قابلیت Open In جهت انتقال فایل نصبی به نصاب
– ذخیره‌ی لیست سایت‌های مراجعه‌شده توسط مرورگر برای راحتی دسترسی در دفعات آتی
– امکان ذخیره‌ی سایت‌های محبوب در بخش بوکمارک‌ها

نصاب قابلیتی در اختیارتان که به طور پیش‌فرض خبری از آن روی آی‌اواس نیست و خلأ آن احساس می‌شوید. دیگر نیازی نیست که فایل‌های نصبی اپلیکیشن و بازی‌ها را با دانلود منیجر کامپیوترتان دانلود کرده و سپس دست به دامن نرم‌افزارهایی مثل iFunBox یا iTools برای نصب‌کردنش شوید. کافی است از طریق خود گوشی به سراغ لینک دانلود بروید و دانلود و نصب را بر دوش خود آی‌اواس محول کنید.

اپلیکیشن نصاب را می‌توانید از طریق این صفحه از فروشگاه سیبچه حریداری و نصب کنید.

دانلود والپیپر‌ برای آیفون و آیپادتاچ

دانلود والپیپر‌ های Xiaomi Redmi Note 2 برای آیفون و آیپاد تاچ

دانلود والپیپر‌ های Xiaomi Redmi Note 2 برای آیفون و آیپاد تاچ

اگر پیگیر اخبار دنیای تکنولوژی و گجت های هوشمند بوده باشید، حتما با نام شیائومی آشنا هستید. این کمپانی تازه وارد چینی تقریبا در تمام دسته بندی های محصولات دیجیتال وارد میدان شده است و بدلیل قیمت بسیار ارزان، طرفداران بسیاری را پیدا کرده است. جالب است بدانید که طبق آماری که اخیرا منتشر شده است، دستبندهای سلامتی آن نیز با اختلاف بسیار کمی نسبت به فروش اپل واچ، در تعقیب آن هستند.

یکی از محصولات جدید این کمپانی، Redmi Note 2 نام دارد که دارای صفحه‌ی فول HD و تراکم پیکسلی ۴۰۱ ppi است. این دیوایس والپیپرهای زیبایی دارد که آنها به تازگی برای آیفون بهینه شده اند و ما نیز در ادامه‌ی پست های والپیپر آیفون و آیپد، آنرا برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

دقت کنید که بدلیل طراحی عمودی این والپیپرها، میتوانید از آنها بر روی آیفون و آیپاد تاچ بهره ببرید. برای دانلود نسخه‌ی باکیفیت هرکدام نیز بر روی لینک دانلود مستقیم آنها کلیک کنید.

 

دانلود والپیپرهای Redmi Note 2 برای آیفون:

Redmi-Note-2-for-iPhone-splash-AR72014-crop

دانلود والپیپر سمت راستدانلود والپیپر وسطیدانلود والپیپر سمت چپ

استفاده از اینترنت موبایل در کامپیوتر

روزی که متوجه شدم می توانم از تلفن هوشمندم به عنوان مودم جهت اینترنت دهی به پی سی (Tethering) استفاده کنم، علاقه ام به موبایل دو چندان شد. یک سال بعد از آن، Tethering به یکی از پر کاربردترین و معمول ترین قابلیت های تلفن همراه تبدیل شد. بسیاری از کاربران از طریق یو اس بی، بلوتوث و همچنین وای فای از این امکان استفاده می کنند.

در ادامه با هیباسافت همراه باشید.

Tethering android

 

استفاده از اینترنت موبایل در کامپیوتر

وصل گوشی به کامپیوتر

این تنظیمات برای کاربران اندروید به آسانی در دسترس قرار گرفته است. استفاده از اینترنت همراه در لپ تاپ و یا تبلت برای کاربران بسیار سودمند می باشد؛ ممکن است اینترنت موبایل از وای فای رایگان در کافی شاپ مورد علاقه شما سریع تر باشد. صرف نظر از مصرف فراوان حجم اینترنت موبایل، شاید بزرگ ترین مشکل کاربران با این قابلیت، از بین رفتن بیش از پیش شارژ باتری باشد.

برای آنهایی که نمی دانند باید بگویم Tethering قابلیتی است که در اکثر تلفن های هوشمند جای خوش کرده است و به کاربران امکان اتصال موبایل به کمک یو اس بی، وای فای و بلوتوث به رایانه و تبلت ها را می دهد. بدین ترتیبامکان استفاده از اینترنت همراه در این دستگاه ها امکان پذیر خواهد شد.

Tethering در تلفن های اندروید:

Tethering android

کاربران اندروید برای اتصال موبایل به لپ تاپ و تبلت های خود سه روش را می توانند انتخاب کنند. اتصال به کمک یو اس بی، بلوتوث و همچنین به وسیله وای فای این حق انتخاب ها را تشکیل می دهند.

در ادامه قصد داریم به آموزش تک تک این روش ها بپردازیم. علاوه بر این طبق بررسی های خود، سرعت انتقال دیتا و شارژگیری هر یک از این روش ها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد و در نهایت بهترین روش را معرفی می کنیم.

  • اتصال به کمک سیم یو اس بی:

usb Tethering android

برای دریافت بهترین عملکرد می توانید از یو اس بی برای قابلیت Tethering استفاده نمایید. این روش برای کاربران پی سی ها بسیار پیشنهاد می شود؛ چرا که ممکن است دستگاه آنان قابلیت بلوتوث و وای فای را نداشته باشد.

پس از اتصال، در تلفن اندرویدی خود به بخش Setting>Wireless & Network>More بروید. در این بخش به دنبال گزینه Tethering & Portable Hotspot بگردید. سپس می توانید به کمک آپشن USB Tethering تنظیمات مورد نظر را جهت اتصال اعمال نمایید. برای اطمینان از اتصال یک آیکون نوتیفیکیشن در نوار بالا ظاهر خواهد شد.

سرعت ما در این حالت: ۶.۹۷ مگابایت بر ثانیه (دانلود) ، ۲.۰۲ مگابایت بر ثانیه (آپلود) و پینگ برابر با ۶۶ms

مصرف شارژ در این حالت: کاهش سرعت تلفن شما در این حالت به اتصال/عدم اتصال لپ تاب به برق بستگی دارد. اگر لپ تاپ به برق متصل باشد، مصرف شارژ شما چیزی نزدیک به صفر خواهد بود؛ در غیر این صورت ممکن است سرعت کاهش شارژ تلفن از حد معمول بیشتر باشد.

  • اتصال به کمک بلوتوث:

bluetooth Tethering android

برای این کار ابتدا باید دستگاه خود را با رایانه Pair نمایید. این کار را از بخش بلوتوث در هر دو دستگاه می توانید انجام دهید.

در بخش Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable به قسمت Bluetooth بروید.

در رایانه نیز به بخش Control Panel > Hardware and sound > Devices and printers مراجعه نمایید. بر روی آیکون تلفن خود راست کلیک کرده و به ترتیب گزینه های Connect using > Access point را انتخاب نمایید.

سپس تلفن شما باید آیکون اتصال به کمک Tethering را در نوار نوتیفیکیشن نشان دهد.

سرعت ما در این حالت: ۰.۳۵ مگابایت بر ثانیه (دانلود)، ۰.۷۸ مگابایت بر ثانیه (آپلود) و پینگ معادل با ۲۸۹ms

مصرف شارژ در این حالت: در هر ده دقیقه اتصال با بلوتوث، ۵ درصد از شارژ تلفن کاهش می یابد و این موضوع بسیار ناامید کننده است. به هر حال استفاده از بلوتوث به طور مداوم شارژ زیادی را می طلبد.

  • اتصال به کمک وای فای (بی سیم):

wifi Tethering android

حال به آسان ترین و سریع ترین راه برای استفاده از Tethering می رسیم. برای اتصال موبایل به کمک وای فای به پی سی به مراحل زیر دقت نمایید.

ابتدا در اندروید به بخش Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable مراجعه نمایید. در این قسمت به بخش Wifi بروید. ممکن است در برخی از تلفن ها نام این بخش، Portable WLAN Hotspot باشد.

سپس به بخش وای فای رایانه خود مراجعه نمایید. در این قسمت باید نام تلفن خود را مشاهده کنید که با کلیک بر روی آن و وارد کردن پسورد می توانید از اینترنت همراه استفاده نمایید. لازم به ذکر است که به هنگام روشن کردن وای فای اسپات در اندروید باید رمز یاد شده را انتخاب نمایید.

سرعت ما در این روش: ۱۶.۰۱ مگابایت بر ثانیه (دانلود)، ۴.۴۵ مگابایت بر ثانیه (آپلود) و پینگ معادل با ۵۵ms

مصرف شارژ در این حالت: مصرف شارژ در این حالت نیز بالا می باشد؛ به هر حال وای فای جزء شارژ خور ترین موارد تلفن های همراه می باشد. اما در مجموع مصرف شارژ در این حالت از بلوتوث به مراتب کمتر است.

و اما یک نتیجه ی مهم:

برای عمر باتری بیشتر و بهتر از Tethering به کمک کابل یو اس بی (USB) استفاده نمایید.

منبع: MakeUseOf

پشتیبانیWhatsApp Web روی Edge

 پشتیبانی واتساپ وب (WhatsApp Web) روی اج (Edge). شرکت واتساپ یک نسخه ی آنلاین از خدمات پیام رسانی محبوب خود را منتشر کرد، که به کاربران امکان استفاده از سرویس را از طریق مرورگرمی دهد.

اوایل سال جاری، واتساپ یک نسخه ی آنلاین از خدمات پیام رسانی محبوب خود را منتشر کرد، که به کاربران این امکان را می دهد که از طریق مرورگر خود روی دستگاه های مختلف، از این سرویس استفاده کنند. سرویس وب تنها به کار با مرورگر کروم گوگل محدود شده بود و بعدا پشتیبانی اپرا، سافاری و فایرفاکس به آن اضافه شدند.  متاسفانه اینترنت اکسپلورر و اج هنوز هم پشتیبانی نمی شوند، اما مایکروسافت در حال کار بر روی آوردن پشتیبانی رسمی از مرورگر جدیدش، اج می باشد.

مدیر برنامه ی مایکروسافت Greg Withworth و David Storey هنگامی که توسط یکی از طرفداران برنامه از مسدود شدن واتساپ وب روی اینترنت اکسپلورر و اج مطلع شدند، در توییتر با یکدیگر تعامل کردند.

این خبر برای آن دسته از افرادی که مایل به استفاده از واتساپ روی ویندوز۱۰ هستند، خبر خوشحال کننده ای می باشد، اما اج نسبت به  بقیه ی مرورگرها ترجیح داده می شود. با این حال هیچ زمانبندی برای آن ارائه نشده و ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که پشتیبانی رسمی از آن برای پلت فرم مایکروسافت به زودی ایجاد شود.

.

منبع: neowin

 

مقایسه کامل موتو ایکس استایل و وان پلاس ۲ و آیفون ۶ پلاس

مقایسه موتو ایکس استایل و وان پلاس 2 و آیفون 6 پلاس

مقایسه کامل موتو ایکس استایل و وان پلاس ۲ و آیفون ۶ پلاس

در روز های اخیر خبر خوشی برای شما داشته ایم، امروز موتورولا از قدرتمندترین محصولش تا به امروز پرده برداری کرد، مرواریدی به نام Moto X Style. جانشین رسمی موتو ایکس ۲۰۱۴، پرچمدار جدید موتو با طراحی و قابلیت شخصی سازی، با تجربه اندروید آب نبات چوبی خالص، بصورت آنلاک و قیمت جذاب ۳۹۹ دلار، واقعا گیرا و تاثیرگذار است.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی مشخصات سه پرچم دار بپردازیم.

مطمئنا معرفی موتو ایکس استایل باعث مشکل تر شدن فروش وان پلاس ۲ (OnePlus 2) جدیدا معرفی شده می شود و همین چالش را برای آیفون ۶ پلاس که عالی ترین فبلت iOS است نیز ایجاد می کند. از آنجایی که پرچمدار جدید موتو صفحه نمایش ۵/۷ اینچیِ مشابه دو رقیبش دارد، مقایسه مشخصات فنی این سه پرچمدار منطقی است. موتو ایکس استایل و وان پلاس ۲، رقابت و جنگ ویژه ای در محدوده قیمت زیر ۴۰۰ دلار دارند، در حالیکه آیفون ۶ پلاس با قیمت ۲۹۹ دلاریش(آنلاک نشده)، حاشیه امنی را برای خود ایجاد کرده است. در حالیکه موتو ایکس استایل و وان پلاس ۲ سعی می کنند تا براساس ارزش مبلغ پرداختی یکدیگر را شکست بدهند، اپل با تجربه بنچمارک موبایل تقریبا در هر جنبه ای مبارزه می کند.

در حالیکه OnePlus 2 در زمینه قیمت برتری نسبی دارد، اما سیستم ابداعی وان پلاس واقعا شما را گیج و مایوس می کند. عاملی که به همراه هزینه، یا باعث انتخاب یا عدم انتخاب آن محصول می شود. اما در نهایت حق انتخاب کاملا با شماست.

طراحی

 

Moto X Style

One plus 2

iPhone 6 Plus

سیستم عاملاندروید (۵,۱)اندروید (۵,۱) با رابط کاربریOxygenOSiOS 8.x
ابعاد۱۱/۰۶×۷۶/۲×۱۵۳/۹ میلیمتر۸۵/۹×۷۴/۹×۱۵۱/۸ میلیمتر۷/۱×۷۷/۸×۱۵۸/۱ میلیمتر
وزن۱۷۹ گرم۱۷۵ گرم۱۷۲ گرم
جنس بدنهآلومینیومآلومینیوم
مقاومتدر برابر آب و گردوغبار
گواهی IPIP 52

صفحه نمایش

اندازه۵/۷ اینچی۵/۵ اینچی۵/۵ اینچی
رزولوشن۱۴۴۰×۲۵۶۰ پیکسل۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسل۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسل
تراکم پیکسلیppi 515ppi 401ppi 401
تکنولوژیIPS LCDIPS LCD
نسبت صفحه به بدنه۷۶/۳۶%۷۳/۲۷%۶۷/۹۱%
رنگ۲۱۶ ۷۷۷ ۱۶۲۱۶ ۷۷۷ ۱۶۲۱۶ ۷۷۷ ۱۶
حداکثر روشنایی۵۰۰ نیت

دوربین

دوربین۲۱ مگاپیکسل۱۳ مگاپیکسل۸ مگاپیکسل
فلشدوگانهدوگانهدوگانه
گشودگی دیافراگمF2.0F2.0F2.0
فاصله کانونی (۳۵ میلیمتر مناسب)۲۹ میلیمتر
اندازه سنسور۱/۲٫۴”۱/۲٫۶”۱/۳”
اندازه پیکسل۱/۱ میکرومتر۱/۳ میکرومتر۱/۵ میکرومتر
تصاویر ویدئویی۲۱۶۰×۳۸۴۰ (۴K) (30 fps)،۱۰۸۰×۱۹۲۰ (FullHD) (60fps)۲۱۶۰×۳۸۴۰ (۴K)، ۷۲۰×۱۲۸۰ (HD) (120fps)۱۰۸۰×۱۹۲۰ (FullHD) (60 fps)، ۷۲۰×۱۲۸۰ (HD) (240fps)
فرمت تصویربرداریH.264, MOV
ویژگی هاحالت HDR، تماس تصویری، اشتراک گذاری ویدئوتصاویر تایم لپس، تماس تصویری، اشتراک گذاری ویدئوتثبیت کننده تصاویر، تصاویر تایم لپس، فوکوس خودکار مداوم، عکاسی در حین فیلمبرداری، تماس تصویری، اشتراک گذاری ویدئو

سخت افزار

چیپستاسنپدراگون ۸۰۸ کوالکوم MSM8992اسنپدراگون ۸۱۰ کوالکوم MSM8994A8 اپل
پردازنده۶ هسته ای، ۱۸۰۰، Cortex-A57۸ هسته ای، ۱۸۰۰،   Arm Cortex-A57 و  Arm Cortex-A53 ، ۶۴ بیتیدوهسته ای، ۱۴۰۰، Cuclone ARMv8-A  نسل دوم، ۶۴ بیتی
پردازنده گرافیکیآدرنو ۴۱۹آدرنو ۴۳۰PowerVR GX6450
حافظه RAM۳۰۷۲ مگابایت/LPDDR3۴۰۹۶ مگابایت (دو کاناله)/ LPDDR4۱۰۲۴ مگابایت (۱۶۰۰)/ LPDDR3
حافظه داخلی۶۴ گیگابایت۶۴ گیگابایت۱۲۸ گیگابایت
قابلیت افزایش حافظهMicroSD، MicroSDHC، MicroSDXC

باتری

زمان استند بای۱۶ روز (۳۴۸ ساعت)
زمان مکالمه (۳G)۲۴ ساعت
پخش موسیقی۸۰ ساعت
پخش ویدئو۱۴ ساعت
ظرفیت۳۰۰۰ mAh۳۳۰۰ mAh۲۹۱۵ mAh
نوع باتریLi-PolymerLi-ion
غیر قابل تعویض توسط کاربربلهبله

تکنولوژی

CDMA۸۰۰، ۲۱۰۰/۱۷۰۰، ۱۹۰۰ MHz
GSM۸۵۰، ۹۰۰، ۱۸۰۰، ۱۹۰۰ MHz۸۵۰، ۹۰۰، ۱۸۰۰، ۱۹۰۰ MHz۸۵۰، ۹۰۰، ۱۸۰۰، ۱۹۰۰ MHz
UMTS۸۵۰ ,۸۰۰، ۲۱۰۰/۱۷۰۰، ۱۸۰۰، ۱۹۰۰، ۲۱۰۰ MHz۸۵۰ ، ۹۰۰، ۱۹۰۰، ۲۱۰۰ MHz۸۵۰ ، ۹۰۰، ۲۱۰۰/۱۷۰۰، ۱۹۰۰، ۲۱۰۰ MHz
FDD LTE۷۰۰ (۱۲ باند)، ۷۰۰(۱۷ باند)، ۷۰۰ (۲۸ باند)، ۸۰۰(۲۰ باند)، ۸۵۰ (۵ باند)، ۹۰۰ (۸ باند)، ۲۱۰۰/۱۷۰۰ (۴ باند)، ۱۸۰۰ (۳ باند)، ۱۹۰۰(۲۵ باند)، ۲۱۰۰ (۱ باند)، ۲۶۰۰ (۷ باند) MHz۸۰۰(۲۰ باند)، ۹۰۰ (۸ باند)، ۱۸۰۰ (۳ باند)، ۲۱۰۰ (۱ باند)، ۲۶۰۰ (۷ باند) MHz۷۰۰ (۱۳ باند)، ۷۰۰(۱۷ باند)، ۷۰۰ (۲۸ باند)، ۸۰۰(۱۸ باند)، ۸۰۰ (۱۹ باند)، ۸۰۰ (۲۰ باند)، ۸۵۰ (۵ باند)، ۸۵۰ (۲۶ باند)، ۹۰۰ (۸ باند)، ۲۱۰۰/۱۷۰۰ (۴ باند)، ۱۸۰۰ (۳ باند)، ۱۹۰۰(۲ باند)، ۱۹۰۰(۲۵ باند)، ۲۱۰۰ (۱ باند)، ۲۶۰۰ (۷ باند) MHz
TDD LTE۲۳۰۰ (۴۰ باند)، ۲۵۰۰ (۴۱ باند) MHz
DataLTE-A Cat6 (300/50 Mbit/s)، HSPA (نامشخص)، HSUPA، UMTS، EDGE، GPRSLTE ، HSPA (نامشخص)، HSUPA،EDGE، GPRSLTE Cat4 (150/50 Mbit/s)، HSPA (نامشخص)، HSUPA، UMTS، EDGE، GPRS، EV-DO Rev.A، EV-DO Rev.B

در دسترس عموم

زمان عرضهسپتامبر ۲۰۱۵۱۱ آگوست ۲۰۱۵

فروش اطلاعات

بالاترین قیمت۹۴۹ دلار

 

منبع: phonearena

زیباترین بند های ساعت اپل

همانطور که برای آیفون ها کیس های جدید و متنوع تولید می شوند، برای ساعت اپل نیز بند های خلاقانه ای طراحی می شود با این فرق که استفاده از کیس برای آیفون اجباری ندارد اما ساعت بدون بند بی معنا است.

پس از عرضه ساعت اپل در بهار، مدت زیادی طول نکشید که اپل راهنمای تولید و طراحی بند های ساعت خود را منتشر کرد. بند های ساعت اپل به راستی باعث زیبایی آن می شوند ، با اینکه اپل خود به زیبایی طراحی های خود مشهور است، بند های طراحی شده از طرف کمپانی های دیگر به خاطر خلاقیت به کار رفته در آنها باعث زیبایی بیش از پیش این ساعت می شوند. در زیر ۸ تا از بهترین بند های اپل را می بینید.

Gallery Image

بند بالا توسط شرکت Casetify که چند سالی است به طراحی کیس های آیفون می پردازد طراحی شده است. در صورتی که از مجموعه بند های طراحی شده توسط این شرکت خوشتان نیامد، می توانید یک عکس را برای این شرکت آپلود کنید تا بند مورد نظر شما ساخته شود.

Gallery Image

Click به دارندگان اجازه می دهد تا از بند ساعت های سنتی برای ساعت اپل خود استفاده کنند. این ایده برای کسانی که دارای بندی می باشند که دوست دارند آنرا با ساعت اپل خود ببندند ایده آل است.

Gallery Image

Brikk خود به فروش نسخه های شخصی سازی شده و لوکس از ساعت اپل می پردازد و با اینحال حتی اگر اقدام به فروش بند خالی آن هم می کرد، خیلی از ما توانایی خرید آنرا نداشتیم. Lux Watch Omni دارای طلای ۱۸ عیار صورتی و زرد می باشد و در آن از الماس نیز استفاده شده است. این ساعت برای کسانی که نسخه طلایی ساعت اپل آنها را راضی نمی کند بسیار مناسب است.

Gallery Image

ABCase Slap and Go نیز به سبک بند های طراحی شده در دهه ۹۰ ساخته شده است اما با این فرق که این دفعه همراه با یک گدجت گران قیمت است. این ساعت به خاطر راحت بسته شدنش برای کودکان(؟) و دوستداران سرعت مناسب است.

Gallery Image

Flex Bands از شرکت :FreshFiber این بند سه بعدی برای کسانی که دوستدار آینده هستند طراحی شده است. بند مذکور دارای طرح ۴ وجهی می باشد و در رنگ ها و اندازه های مختلف عرضه می شود.

بند استیل شرکت Ottim برای کسانی طراحی شده است که از Link Bracelet اپل خوششان آمده است اما با قیمت ۴۴۹ دلاری آن مشکل دارند. این بند با اینکه یک دهم نسخه اپل قیمت دارد، دارای شکلی مشابه می باشد.

Applesons نیز بندی موسوم به «چرم ایتالیا» طراحی کرده است که با دست کردن آن می توانید تحسین دیگران را بر انگیزید زیرا چرم ایتالیا از با کیفیت ترین مواد است. این بند در دو نسخه ساده و پوست کروکدیل شکل ارائه می شود و دارای قیمتی بین ۶۰ تا ۶۵ دلار است.

Gallery Image

Reserve Strap از آن دسته بند هایی است که برای کسانی طراحی شده است که سریعا باتری ساعت خود را خالی می کنند. این بند می تواند ساعت اپل شما را هنگامی که دستتان است مانند یک باتری خارجی شارژ کند. وبسایت این بند ادعا میکند که با بستن این بند می توان ۳۰ ساعت به عمر شارژ باتری ساعت اپل اضافه کرد.

Wired