آموزش مخفی کردن چت ، گروه و کانال های تلگرام تنها با یک کلیک

آموزش مخفی کردن چت ، گروه و کانال های تلگرام توسط مخفی ترین قالبیت آن !

آپدیت های ماهانه تلگرام و اضافه شدن قابلیت های کاربردی به آن تمامی ندارد ، اکثر افراد از این برنامه در محیط کار و خانه استفاده میکنند لذا در برخی موارد نیاز است برخی از چت ، گروه و کانال هایی که در آن عضو هستیم را از دید دیگران مخفی کنیم تا از دیده و خوانده شدن چت ، گروه و.. که در آن عضو هستیم جلوگیری نماییم. در آخرین آپدیت تلگرام قابلیت بسیار مخفی به آن اضافه شده است که به کاربران اجازه میدهد با یک کلیک چت و گروه ها و.. را پنهان کنند ، در ادامه این مطلب انزل وب چگونه چت ، کانال و گروه تلگرام را مخفی کنیم را آموزش میدهیم.

چگونه چت ، کانال و گروه تلگرام را با یک کلیک مخفی کنیم ؟

How to Hide Group , Chat , Channels in Telegram

ما قبلا در مورد ترفند و قابلیت های مخفی تلگرام مطالب بسیاری از جلمه مجموعه ترفندهای تلگرام و ابزار جانبی آن را معرفی کردیم ، اما از طریق ترفندی که در ادامه به معرفی آن مپیردازیم میتواند محیط تلگرام را در جاهایی مثل محیط کار به صورت تفکیک شده به دو حالت Work Mode یا Normal Mode تغییر دهید و با یک کلیک از شر جاسوسی و بررسی های بی مورد تلگرام خود توسط دیگران خلاص شوید.

قبل از شروع آموزش مخفی کردن چت ها در تلگرام باید به این نکته توجه کنید این قابلیت فعلا به صورت آزمایشی در تلگرام کامپیوتر (Telegram PC) فعال است و احتمالا در نسخه های بعدی به تلگرام گوشی نیز اضافه خواهد شد

آموزش مخفی کردن گروه ، چت و کانال ها تلگرام توسط قابلیت Work Mode

برای شروع ابتدا تلگرام کامپیوتر خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید

سپس بر روی منوی همبرگری بالای پیام راسان کلیک کنید

مخفی کردن چت ، گروه و کانال های تلگرام

از منو باز شده گزینه Settings را انتخاب نمایید.

آموزش مخفی کردن گروه ، چت و کانال ها تلگرام توسط قابلیت Work Mode

در قست تنظیمات بدون اینکه در جایی کلیک کنید و یا صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید از روی کیبورد عبارت workmode را تایپ کنید

workmode تلگرام

همانند بازهایی کامپیوتری در صورت درست بودن رمز وارد شده بلافاصله پس از تایپ آخرین کلمه پنجره ای برای تایید فعال کردن قابلیت Work Mode تلگرام تحت عنوان Enable work mode نمایش داده میشود که باید آن را OK کنید.

پس از اینکار تلگرام کامیپوتر شما یکبار ریستات میشود و در هنگام شروع دوباره ، گزینه Hide Muted Chats به آن اضافه شده است

 آموزش workmode تلگرام

اگر بر روی این گزینه کلیک کنید متوجه خواهید شد که تمامی چت ، گروه و کانال های بی صدا شما (Muted) بلافاصله از صفحه اصلی محیط برنامه مخفی میشوند و یک عدد که نماینگر تعداد کل پیام های بی صدا شما در چت ، گروه و.. است تنها نشان داده میشود.

برای بازگشت به حالت معمولی تلگرام تنها کافیست بر روی گزینه Show all chats کلیک کنید تا کلیه چت ، گروه و کانال ها در حالت عادی نمایش داده شود.

 workmode تلگرام چیست

برای مخفی کردن گروه ، چت و کانال های تلگرام کافیست در محیط کار بر روی آنها کلیک راست و گزینه Disable Notification انتخاب کنید تا بلافاصله به بخش Muted Chats منتقل و مخفی شود.

 آموزش workmode تلگرام

برای بازگشت به حالت عادی در محیط خانه و.. مجددا بر روی پنجره چت کلیک راست و گزینه Enable Notification را انتخاب کنید.

 پنهان کردن گروه چت کانال تلگرام

در نهایت همچنین اگر در هنگام چت با افراد غریبه در تلگرام ترجیح میدهد پیام های شما از بین روند و یا پیام های خود را به صورت کامل حذف کنید پیشنهاد میکنیم حتما از قابلیت Secret Chat تلگرام و امکان حذف کامل پیام ها استفاده نمایید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

نظر شما در مورد قابلیت Workmode تلگرام چیست و چقدر آن را کاربردی میدانید ؟ اگر روش هایی دیگر برای مخفی کردن برنامه و جلوگیری از خواندن پیام های تلگرام استفاده میکنید آن را در بخش نظرات معرفی نمایید

آموزش مخفی کردن چت ، گروه و کانال های تلگرام تنها با یک کلیکنوشته توسط شهریار مهاجر در انزل وب منتشر شده است.

انزل وب

چگونه از اسپم شدن ایمیل ها جلوگیری کنیم ؟ علت اسپم شدن ایمیل چیست ؟

آموزش جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های ارسالی

ارسال و دریافت ایمیل های کاری و اداری در برخی از اوقات بسیار حساس هستند و میتوانند آینده افراد را تغییر دهند ، اما اسپم شناخته شدن (Spam) ایمیل و ارسال آن به پوشه Spam یا Junk میتواند باعث از دست رفتن موقعیت ها و ضرر و زیان شود ، در ادامه این مطلب انزل وب آموزش جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های ارسالی و عدم انتقال آنها به پوشه اسپم را آموزش میدهیم.

حل مشکل اسپم ایمیل و آموزش جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های ارسالی

How to avoid emails going to spam

ما قبلا در انزل وب ۷ سرویس برتر ساخت ایمیل موقت و یکبار مصرف برای مقابله با اسپم را معرفی کردیم اما بسیاری از افراد ایمیل های روزانه خود را از طریق آدرس ایمیل ثابت خود دریافت و ارسال میکنند بنابراین بهتر است آدرس ایمیل های مهم خود را از آدرس ایمیل هایی ناشناخته و مزاحم جدا کنید تا از اسپم شناخته شدن آنها به صورت اشتباه جلوگیری شود.

چرا ایمیل ها به پوشه اسپم میروند ؟ علت و دلایل اسپم شدن ایمیل ها

عمده ترین دلایل اسپم شناخته شدن ایمیل ، ناشناس بودن آدرس ایمیل و عدم وجود آدرس مورد نظر در دفترچه تماس ، نشانه گذاری آدرس ایمیل به عنوان اسپمر توسط خود شخص ،مخرب بودن پیوست و لینک های موجود در ایمیل و و یا شناسایی و ثبت آدرس ایمیل در لیست سیاه اسپمرها سرویس موردنظر می باشد. در ادامه ما نحوه اضافه کردن آدرس های ایمیل به دفترچه تماس (Contact) سرویس های ایمیل و برنامه های مدیریت ایمیل Gmail ، Yahoo و Outlook را آموزش میدهیم که به اسپم شناخته نشدن ایمیل ها میتواند کمک بسیاری کند .

جلوگیری از اسپم و جانک شدن ایمیل در جیمیل

در سرویس جیمیل ابتدا ایمیلی که به پوشه اسپم منتقل شده است باز کنید و سپس بر روی دکمه Not Spam بالای صفحه کلیک کنید.

جلوگیری از اسپم و جانک شدن ایمیل در جیمیل

علاوه بر روش فوق میتوانید آدرس فرستنده را به دفترچه تماس (contact) خود اضافه کنید. برای اینکار بر روی فلش پایین قسمت بالا سمت راست صفحه کلیک و گزینه Add [نام شخص] to Contacts list را انتخاب نمایید.

جلوگیری از اسپم و جانک شدن ایمیل در جیمیل

چگونه از اسپم شدن ایمیل ها در اوت لوک جلوگیری کنیم

در نرم افزار و یا وبسایت outlook ایمیل های دفترچه تماس به عنوان مهم (important) شناخته میشود و در اکثر اوقات به عنوان اسپم شناخته نمیشوند

در نرم افزار outlook شما میتوانید برای اسپم نشدن ایمیل ها با کلیک کردن بر روی دکمه Junk و انتخاب گزینه Never Block Sender از بلاک و اسپم شدن ایمیل آدرس مورد نظر جلوگیری کنید

چگونه از اسپم شدن ایمیل ها در اوت لوک جلوگیری کنیم

در وبسایت Outlook.com برای انجام اینکار ، در ایمیل مورد نظر ، بر روی ایمیل فرستنده کلیک و از لیست باز شده بر روی گزینه Add کلیک نمایید، در مرحله بعد اطلاعات ایمیل را پر و بر روی دکمه Save کلیک کنید تا به دفترچه آدرس شما اضافه شود

جلوگیری از اسپم شدن در وبسایت Outlook.com

احتمال دارد اگر محتوا ایمیل ارسالی شما مشکوک به اسپم باشد در اوتلوک مجددا به پوشه اسپم انتقال شود ، اگر نمیخواهید به هیچ عنوان ایمیل های ارسال شده از ایمیل آدرس موردنظر به پوشه اسپم ارسال شوند میتوانید از طریق گزینه Safe Senders به فیلتر اسپم ها بپردازید.

برای اینکار بر روی آیکن چرخدنده بالا سمت راست وبسایت Outlook.com کلیک کنید و وارد بخش Options شوید ، گزینه Junk Email را انتخاب و بر روی گزینه Safe Senders کلیک کنید. در نهایت از لیست سمت راست اقدام به وارد ، ویرایش و یا پاک کردن ایمیل آدرس مورد نظر کنید.

Safe Senders اوت لوک چیست

جلوگیری از عدم دریافت ایمیل در Inbox و انتقال به پوشه اسپم در یاهو

در سرویس ایمیل یاهو برای جلوگیری از اسپم نشدن ایمیل ها و اضافه کردن ایمیل مورد نظر به contacts یاهو ، در ایمیل مورد نظر بر روی آدرس ایمیل کلیک کنید و از منو باز شده موس را بر روی … نگه دارید و سپس گزینه Add to contacts انتخاب نمایید.

جلوگیری از عدم دریافت ایمیل در Inbox و انتقال به پوشه اسپم در یاهو

در نهایت اطلاعات ایمیل را وارد کنید و بر روی گزینه Save کلیک کنید. جهت مشاهده نکات کاربردی آموزش های دیگر یاهو میل میتوانید به ترفندهای یاهو و جیمیل که قبلا در انزل وب منتشر کردیم مراجعه کنید.

تجربه و نظر شما ؟

در بالا ما مهم ترین عامل اسپم شدن ایمیل ها و نحوه رفع اسپم ایمیل ارسال شده از ایمیل آدرس های مورد نظر شما در سرویس های محبوب نظیر جیمیل ، یاهو و اوت لوک را آموزش دادیم ، شما برای اسپم نشدن ایمیل های ارسالی و دریافت آنها در Inbox خود چه اقداماتی را انجام میدهید ؟

انزل وب

چگونه فایل و پوشه ها را در ماشین حساب اندروید مخفی کنیم ؟

چگونه فایل و پوشه ها را در ماشین حساب اندروید مخفی کنیم ؟

میلیون ها کاربر در سطح جهان از اندروید استفاده می کنند و به احتمال زیاد قابلیت ها و انعطاف پذیری زیاد این سیستم عامل در برآوردن کردن انتظارات هر کاربر از دلایل اصلی محبوبیت آن بوده است. با این که مسئله حفظ امنیت و حریم شخصی افراد در اندروید به یکی از علامت سوال های ذهن کاربران این سیستم عامل تبدیل شده است اما راه های زیادی وجود دارد تا بتوانید فایل ها و فولدرهای شخصی خود را از دید دیگران مخفی کنید و ضریب امنیتی دستگاه خود را بالا ببرید. در پست امروز انزل وب با روشی آشنا می شوید که بر خلاف کاربردی که از یک ماشین حساب انتظار می رود متدی مناسب برای مخفی سازی فایل و فولدرهای شخصی در اندروید خواهد بود.

آموزش مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید

How To Hide Files & Folders Inside Calculator On Android

ساده ترین راه مخفی کردن فایل و پوشه در اندروید بدون نیاز به برنامه یا نرم افزارهای جانبی را قبلا در انزل وب معرفی کردیم. اما برخی از برنامه های اندرویدی مثل Smart Hide Calculator به شیوه متفاوتی فایل های فیلم، عکس و اسناد را مخفی می کند و به این شکل احتمال رویت فایل ها برای افراد غریبه تقریبا به صفر می رسد.

تفاوت این برنامه با سایر برنامه های مخفی سازی فایل ها در اندروید ظاهر گول زننده آن است. بعد از نصب برنامه شما با یک محیط ساده و آشنا نظیر ماشین حساب های دیگر رو به رو می شوید و فکرش را هم نمی کنید از طریق یک ماشین حساب بتوانید به فایل های شخصی خود برسید.

ابتدا برنامه Smart Hide Calculator   را دانلود کنید.

مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید

مشاهده فایل های مخفی شده

بعد از دانلود و نصب برنامه یک پسورد جهت ورود انتخاب و سپس = را لمس کنید. تمام فایل هایی که ذخیره سازی شده اند را در فضایی متفاوت خواهید دید.

مخفی سازی فایل و فولدرها در اندروید

اما چه طور باید فایل ها را در این برنامه ذخیره سازی کرد؟ پسوردی که انتخاب کرده بودید را وارد کرده و سپس = را انتخاب کنید تا وارد فضا متفاوتی از ماشین حساب شوید. در این فضا تمام فایل های موجود نظیر ویدیو و موزیک قابل مخفی سازی هستند. حتی اگر دستگاه اندرویدی شما روت شده باشد برنامه ها را هم می توانید پنهان کنید و دیگر از روش های مخفی سازی برنامه و فایل ها از صفحه اصلی بی نیاز می شوید؛ چون با این روش هیچ ردی از برنامه های نصبی در منو یا home screen باقی نمی ماند.

مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید

فضایی که پشت ماشین حساب مخفی شده است به شکل زیر است. گزینه Hide Files، Unhide Files یا هر مورد مشابه دیگر را که ممکن است در این صفحه ببینید انتخاب کنید.

مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید

حال می توانید هر فایلی را برای مخفی شدن انتخاب کنید. برای این که فایل ها از حالت مخفی خارج شوند وارد منو اصلی شوید و این بار Unhide Files را انتخاب کنید؛ سپس  هر یک از فایل هایی که باید ظاهر شوند را از لیست موجود انتخاب کنید.

مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید

تجربه و پیشنهادات شما ؟

تجربه استفاده از برنامه های دیگری برای مخفی سازی فایل های اندروید به شیوه خلاقانه مشابه با برنامه Smart Hide Calculator را دارید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

چگونه فایل و پوشه ها را در ماشین حساب اندروید مخفی کنیم ؟نوشته توسط منا ظاهری در انزل وب منتشر شده است.

انزل وب

افزایش کیفیت عکس دوربین گوشی با اضافه کردن فوکوس و نقاط محو

بالا بردن کیفیت عکس دوربین گوشی با اضافه کردن نقاط محو و فوکوس

دوربین های عکاسی گوشی های هوشمند روز به روز قوی تر و پیشرفته تر می شوند؛ اما هنوز هم دوربین های DSLR پیشتاز بی رقیب این میدان هستند و عکاسی با آن ها چیز دیگریست! لنز اغلب گوشی های هوشمند با لنز های ۳۵ میلی متری DSLR برابری می کند و کیفیت آن هم با دوربین DSLR که لنز ۳۵ میلی متری دارد مشابه است. اما قابلیت تعویض لنز در دوربین های DSLR  ثبت تصاویر متفاوت با کیفیت مطلوب و متنوع را در این دوربین ها ممکن کرده است و این درست همان مزیتی است که گوشی های هوشمند با لنز های ثابت از آن بی بهره اند. اما می توان تصاویری که با گوشی های هوشمند گرفته می شوند را به گونه ای ویرایش کرد گویی با دوربین DSLR و لنزی عریض ثبت شده اند. آموزش گام به گام امروز به شما در ویرایش و تغییر عکس های گوشی به سبک دوربین های DSLR طوری که به نظر رسد تصویر با این دوربین ها ثبت شده است کمک می کند.

بالا بردن کیفیت عکس دوربین گوشی با تار کردن و اضافه نمودن فوکوس

How to Make a Smartphone Photo Look Like it Was Taken With a DSLR

گوشی های هوشمند هر چه قدر هم که در ثبت عکس های باکیفیت ناتوان باشند می توان با تغییری در آن ها شاهد عکس های بهتری بود. حتی با ترفند های عکاسی در شب برای رفع تاری عکس ها مشکل بی کیفیتی عکس هایی که در نور کم ثبت می شوند نیز تا حد زیادی قابل حل است. اپل اخیرا حالت جدیدی را در قالب آیفون ۷ و تحت عنوان Portrait به گوشی خود اضافه کرده است و کاربران می توانند از لنز های عریض تر ۸۸ میلی متری هم در عکاسی بهره مند شوند. با این وجود در هر صورت بهبود کیفیت عکس های گوشی برای این که به کیفیت دوربین DSLR نزدیک شوند نیاز به انجام تغییراتی در نرم افزار فوتوشاپ دارد.

توصیف افکت ها در زندگی واقعی

پیش از این که وارد دنیای افکت های فوتوشاپ شویم بد نیست به افکت های طبیعی موجود در عکس ها نگاهی بیندازیم. تصویری که می بینید با لنز ۸۸ میلی متری و ضریب اف ۱٫۸ به وسیله دوربین Canon 5DIII ثبت شده است.

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

فوکوس دوربین روی چهره و صورت فرد در این تصویر بوده است و زمینه و بخش هایی از شانه کمی مبهم به نظر می رسند. مشخصه هایی که در تصویر بالا بدان اشاره شد همان معجزه دوربین DSLR است.  قصد داریم با ترفند امروز به ویرایش و بهبود عکس های گوشی بپردازیم تا به کیفیت دوربین DSLR مشابه با همین تصویر نزدیک شوند.

انتخاب عکس و باز کردن آن در فتوشاپ

مهم ترین نکته در انتخاب عکس نحوه قرار گرفتن فرد مقابل دوربین است. همه چیز در فوتوشاپ قابل اصلاح است جز شیوه ایستادن فرد و تغییر نور و عوامل محیطی روی آن که تغییر دادنش زمانبر است. یک عکس سلفی به شکل زیر از خودتان تهیه کنید و آن را با فوتوشاپ باز کنید. ترفند های گرفتن عکس سلفی جذاب تر را برای این که عکس بهتری بگیرید حتما مطالعه کنید.

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

اعمال افکت ها جهت بهبود کیفیت عکس دوربین گوشی

لایه زمینه اصلی یا Background  را انتخاب کنید و از منو بالا مسیر Layer > Duplicate Layer را طی کنید تا یک کپی از لایه تهیه شود. مسیر بعدی از همین قسمت یعنی منو Filter > Blur Gallery > Iris Blur خواهد بود. این کار اثرات لنز و دیافراگم دوربین DSLR  را شبیه سازی می کند.

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

حال نوبت به مرحله اصلی برای بهبود کیفیت عکس به سبک دوربین های DSLR می رسد. مطابق با راهنما زیر عمل کنید:

  1. دایره داخلی را بکشید و آن را در نقاط تاری در اطراف رها کنید.
  2. دایره بزرگ تر خارجی را بر اساس تاری اطراف کشیده و رها کنید.
  3. برای تنظیم و انتقال تاری ها روی دسته  بزرگ دایره خارجی و برای تغییر سایز و چرخش تصویر روی اهرم داخلی کوچک تر کلیک کنید.
  4. حلقه ثابت داخلی را آن قدر بکشید و رها کنید تا بزرگی مناطق واضح و غیر تار تنظیم شود.
  5. خارج از این محدوده یک بار کلیک کنید تا یک پین به تصویر اضافه شود.

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

افکت باید روی صورت یا چهره متمرکز باشد و به همین منظور باید پین را اطراف بینی جرکت دهید.

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

سایز مناطق کاملا واضح که تار نیستند باید از بخش های دیگر مشخص باشند و بهتر است با چرخش های مختلف دایره بزرگ را حرکت دهید تا با صورت هماهنگ شود.

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

حال نوبت به انتقال افکت وارد شده می رسد تا تصویر طبیعی تر به نظر رسد. روی دسته های دایره بزرگ کلیک کنید تا جایی که هر بخش آن روی چانه و مو قرار گیرند.

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

مقادیر افکت در این تصویر روی ۱۰ پیکسل تنظیم شده است. با توجه به نوع تصویر خود این مقدار را تنظیم کنید تا نهایتا تصویری با کیفیت زیر و نقاط مشابه با تاری یا وضوح آن به دست آید.

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

تصویر نهایی بعد از افکت گذاری:

بالا بردن کیفیت عکس گرفته شده با دوربین گوشی

تصویر نهایی را با تصویر اولیه مقایسه کنید تا تفاوت کیفیتی که به تصاویر دوربین های DSLR نزدیک شده است از نزدیک حس کنید.

تجربه و نظرات شما ؟

برای بهبود کیفیت تصاویر تار ثبت شده با موبایل خود که چندان مطلوب نیستند از چه ترفند هایی استفاده می کنید؟ تجربه های خود را برای بهبود کیفیت تصاویر گوشی های هوشمند با ما در میان بگذارید.

افزایش کیفیت عکس دوربین گوشی با اضافه کردن فوکوس و نقاط محونوشته توسط منا ظاهری در انزل وب منتشر شده است.

انزل وب

۵ روش برای استخراج عکس از فایل های PDF

چگونه عکس ها را از فایل های پی دی اف استخراج کنیم؟

احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید یک عکس را از فایل پی دی اف استخراج کنید. روش های زیادی برای این کار مثل تهیه اسکرین شات و کراپ کردن تصاویر وجود دارد. اما با معرفی روش های سریع تر دیگر در این زمینه ، از این پس به سادگی می توانید عکس های دلخواه خود را با کیفیت بالا از فایل های PDF جدا و ذخیره کنید. در ادامه با ۵ ابزار کاربردی جهت بیرون کشیدن عکس های فایل PDF آشنا می شوید.

چگونه تصاویر فایل های پی دی اف را جدا و ذخیره کنیم؟

Ways to Extract Images from PDF Files

نحوه ویرایش متن و عکس های فایل پی دی اف را قبلا در انزل وب آموزش دادیم. اگر بعد از ویرایش عکس ها تمایل دارید آن ها را از فایل استخراج کنید و برای کارهای دیگری از آن ها استفاده کنید ، ۵ روش زیر به شما کمک خواهد کرد:

عکس گرفتن از تصاویر PDF

ساده ترین روش برای استخراج عکس ها ، اسکرین شات گرفتن از تصاویر و سپس کراپ کردن آن ها می باشد. استفاده از ابزار snipping tool در ویندوز ، بهترین انتخاب برای تهیه اسکرین شات می باشد. با مطالعه ابزارهای کاربردی برای تهیه اسکرین شات در ویندوز ، مک و لینوکس ، می توانید سایر با سایر ابزارها آشنا شوید.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

استفاده از ابزارهای آنلاین و رایگان

با استفاده از ابزارهای آنلاین ، می توانید تصاویر مد نظر خود را در فایل های فشرده استخراج و ذخیره کنید. تنها محدودیتی که در استفاده از ابزارهای آنلاین وجود دارد ، تعداد عکس ها و سایز تصاویری است که می خواهید استحراج کنید. به این معنا که برای یک سایز مشخص و تعداد محدودی از عکس های موجود در فایل پی دی اف ، این سرویس ها رایگان هستند.

PDFaid.com ، ابزارآنلاینی برای استخراج عکس ها از فایل پی دی اف می باشد. می توانید فایل هایی تا حجم ۲۰ مگابایت را آپلود کنید ، فرمت دلخواه خود را از میان فرمت های رایج (JPG, GIF, PNG, BMP) انتخاب کنید و با کلیک روی  Extract Images ، عکس ها را از فایل های پی دی اف ، به صورت فشرده استخراج نمایید.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

ExtractPDF.com نیز سرویس رایگان دیگری است که قادر است فایل هایی را با حجم حداکثر تا ۱۴ مگابایت را دریافت کند و تصاویر را به صورت فشرده خارج کند. تصاویر موجود در فایل را می توانید به صورت بندانگشتی نیز مشاهده کنید؛ این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا تنها عکس های دلخواهتان را به جای همه عکس ها دانلود و جدا کنید. ضمنا با این ابزار ، عکس ها تنها با فرمت PNG استخراج میشوند.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

استفاده از  Adobe Acrobat Reader

راه دیگر ، استفاده از این برنامه می باشد. ابتدا فایل مدنظر خود را باز کنید و صفحات را اسکرول کنید تا به عکس های مدنظر خود برسید. در منوی Edit ، گزینه Take a Snapshot را انتخاب کنید.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

با انتخاب این بخش و کشیدن موس در هر ناحیه ، می توانید بخش دلخواه خود را انتخاب کنید. در همین بخش می توانید با انتخاب Select All ، کل تصویر را انتخاب نمایید.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

با کلیک راست روی عکس انتخاب شده ، گزینه Copy Selected Graphic را انتخاب نمایید.

با این کار  یک کپی عکس از pdf شما در کلیپ بورد کپی میشود و می توانید در هر برنامه ویرایش عکسی نظیر فوتوشاپ یا paint در ویندوز، آن را پیست کنید و تغییرات دلخواهتان را در آن انجام دهید.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

استفاده از Adobe Acrobat Pro

در صورتی که برنامه Adobe Acrobat Pro را روی سیستم خود نصب کرده اید ، استفاده از آن برای دانلود کلی و یک جا تمامی عکس های PDF ، بهترین گزینه است. برای این کار ابتدا برنامه را باز کنید و سپس فایل پی دی اف را برای باز شدن انتخاب کنید.

در مرحله بعدی روی Tools کلیک کنید و از میان آیکن های موجود ، Export PDF را انتخاب نمایید.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

در سمت چپ ، تصویر بندانگشتی اولین صفحه از فایل پی دی اف خود را می بینید و در سمت راست نیز گزینه های مختلفی برای استخراج و جدا کردن تصویر PDF قرار دارد. روی Image کلیک کنید و بعد از انتخاب فرمت مدنظر خود ، تیک مربوط به باکس Export all images را بزنید.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

روی Export کنید؛ در این مرحله پیغام دیگری ظاهر میشود که از شما محل ذخیره عکس ها را می پرسد. یک فولدر به صورت پیش فرض برای ذخیره تعیین شده است ؛ اما می توانید با استفاده از گزینه Choose a Different Folder ، محل نهایی را برای ذخیره فایل خود را مشخص کنید.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

با انتخاب a Save As ، باید نام نهایی را برای فایلی که می خواهید ذخیره کنید انتخاب کنید.

استفاده از Adobe Photoshop

روش دیگر ، استفاده از فوتوشاپ است. کافی است که فایل پی دی اف را نظیر فایل های عکس باز کنید تا پنجره ای مشابه زیر ظاهر شود:

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

با انتخاب image ، تمامی تصاویر ردیف میشوند و می توانید آن ها را به صورت تکی و یا با گرفتن دکمه شیفت ، به صورت کلی استخراج کنید. فوتوشاپ نهایتا عکس ها را در تب های جداگانه نمایش می دهد.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

استفاده از Some PDF Images Extract

با وجود ان که نرم افزار های رایگان باگ های احتمالی دارند و استفاده از آن ها مطمئن نیست ، اما Some PDF Images Extract، برای خارج کردن عکس های از فایل های PDF کاربردی است. تنها لازم است فایل خود را انتخاب کنید و سپس عکس های دلخواهتان را ، حتی اگر بیش از یک عدد باشد ، با هم ذخیره کنید. تنها مشکل این برنامه ، توقف های ناگهانی و ایجاد مشکلات فنی به صورت لحظه ای در برنامه است که معمولا خود به خود اصلاح میشود.

5 روش برای استخراج عکس از فایل های پی دی اف

تجربه و پیشنهاد شما؟

آیا تا به حال از برنامه های معرفی شده برای استخراج تصاویر فایل PDF ، استفاده کرده اید؟ چه برنامه های دیگری برا در این زمینه میشناسید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

۵ روش برای استخراج عکس از فایل های PDFنوشته توسط مونا ظاهری در انزل وب منتشر شده است.

انزل وب

انتخاب مناسب ترین هشتگ های محبوب فارسی اینستاگرام برای افزایش لایک و فالوور

پیدا کردن محبوب ترین هشتگ ها برای افزایش لایک و فالوور در اینستاگرام

اینستاگرام ، محبوب ترین شبکه اجتماعی تصویری است و هشتگ نیز یکی از ارکان اصلی این شبکه می باشد. با استفاده از هشتگ ها ، مطالب دسته بندی میشوند و هدایت کاربران به سمت موضوعات خاص ، ساده تر میشود. استفاده از برخی از هشتگ ها سبب میشود که پست های شما در یک دسته بندی خاص قرار بگیرد و به این وسیله کاربران دیگر با اکانت شما آشنا شوند، شما را لایک و دنبال کنند. پیدا کردن هشتگ های محبوب فارسی اینستاگرام و استفاده از آنها ، موضوعی است که در ادامه به آن می پردازیم.

چگونه هشتگ های معروف و پرطرفدار اینستاگرام را پیدا کنیم ؟

How to Find Best Persian Hashtag in Instagram

با برنامه های حرفه ای برای اینستاگرام که ما نیز در انزل وب معرفی کردیم ، می توانید از قابلیت های مختلفی مثل دانلود عکس و فیلم و ویرایش آن ها ، استفاده کنید. آشنایی با هشتگ ها که با علامت مربع ( # ) مشخص میشوند و نحوه استفاده از آن ها بخش مهم دیگری است که برای آن دسته از افرادی که مایل هستند لایک و دنبال کننده ( Follower ) بیشتری داشته باشند، لازم است.

پیدا کردن هشتگهای معروف اینستاگرام

قبل از آشنایی با نحوه پیدا کردن هشتگ های پرطرفدار ، آشنایی با هشتگ هایی که بیشتر توسط کاربران مورد استفاده قرار گرفته اند و محبوب تر بوده اند ، ضروری است. در ادامه لیستی از محبوب ترین هشتگ های جهان وبسایت websta را می بینید که مقابل آن ها آمار میلیون ها نفری که از این هشتگ ها را در پست های خود استفاده کرده اند نیز نمایش داده شده است.

پیدا کردن محبوب ترین هشتگ ها برای افزایش لایک و فالوور در اینستاگرام

برای این که بتوانید هشتگ های محبوب را پیدا کنید ، هنگام تگ زدن ، اینستاگرام به شما پیشنهاداتی میدهد. این پیشنهادات مبنی بر زبان نوشتاری شما و مجبوبیت هشتگ ها میان کاربران است. هرچه قدر که این هشتگ محبوب تر باشد ، احتمال دیده شدن شما توسط کاربران مختلف ، لایک شدن و فالو کردن شما بیشتر میشود.

در سایت websta بهترین هشتگ های اینستاگرام ، کاربران و محبوب ترین پست های فارسی و انگلیسی را مشاهده و جستجو کنید

پیدا کردن معروف ترین هشتگ های اینستاگرام بر اساس موضوع

مسلما زمانی که عکسی را از یک غذای خوشمزه در اینستاگرم خود آپلود می کنید، از یک هشتگ خاص استفاده می کنید که استفاده از آن برای عکس های دیگری مثل گشت و گذار شما در طبیعیت ، منطقی نیست. به این ترتیب لزوم استفاده از هشتگ با توجه به موضوع مطرح میشود.

سرویس Tagstagram ، که دارای یک برنامه کم حجم و کاربردی است که لیستی از بهترین هشتگ ها را بر اساس موضوع در اختیار شما قرار می دهد. اگر عکسی از حیوانات خانگی خود در پیج اینستاگرام قرار می دهید ، با استفاده از این برنامه ، از هشتگ های animal و برای غذاها از هشتگ های food  و زیر مجموعه آن ها استفاده می کنید.

برای پیدا کردن محبوب ترین هشتگ های فارسی اینستاگرام نیز میتوانید از لیستی که سرویس Top Hashtags تهیه کرده است استفاده کنید البته باید به این نکته اشاره کرده که دسته بندی این سرویس هنوز کامل و قوی نیست

پیدا کردن محبوب ترین هشتگ ها برای افزایش لایک و فالوور در اینستاگرام

از طریق لینک های زیر می توانید برنامه Tagstagram را برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS دانلود کنید:

دانلود Tagstagram ( برای اندروید)

دانلود Tagstagram (برای  iOS)

پیدا کردن محبوب ترین هشتگ ها بر اساس روز

برای هر پستی می توان طبق روزی که آن اتفاق در همان روز ثبت شده است ، هشتگ زد. البته استفاده از هشتگ ها بر اساس روز ، با استفاده از # و روز های هفته مثل شنبه یا جمعه ، به راحتی امکان پذیر است ؛ اما میان هشتگ های محبوب فارسی جایی ندارد.

استفاده از ۵ هشتگ برتر برای هر پست

بر اساس استاندارد های اینستاگرام ، هرکاربر می تواند حدود ۳۰ هشتگ را برای هر پست انتخاب کند. اما استفاده  بیش از حد از هشتگ ها ، حتی در حدود ۳۰ هشتگ که مطابق با استانداردهای این شبکه اجتماعی است ، گاهی زائد است و تنها سبب میشود که پست شما شلوغ شود.

توصیه میشود که برای هر پست حدود ۵ هشتگ برتر را جست وجو کرده و قرار دهید. هشتگ ها را به جای قرار دادن در کپشن یا توضیح هر پست ، در اولین کامنت تایپ کنید و به این وسیله از ایجاد سردرگمی و بی نظمی در یک پست جلوگیری کنید.

پیدا کردن محبوب ترین هشتگ ها برای افزایش لایک و فالوور در اینستاگرام

از هشتگ های غیرمعمول استفاده کنید

با این که همواره توصیه میشود که هشتگ ها را از میان هشتگ های محبوب انتخاب کنید ، اما گاهی استفاده از هشتگ هایی که در میان سایرین کمتر رواج دارد ، برای افزایش لایک موثرتر خواهد بود. زمانی که یک هشتگ محبوب و معمول مثل like4like برای یک پست زده میشود ، این پست وارد لیست پست ها میشود و دقیقا در آخر لیست قرار میگیرد که شاید چک کردن آن برای کاربرانی که از طریق هشتگ جست وجو می کنند ، زمان بر باشد ؛ اما استفاده از هشتگ غیر معمول شما را در صدر لیست نگه میدارد. همچنین با افزودن لوکیشن یا مکان خود ، می توانید در لیست جست وجو ها قرار بگیرید و به این وسیله نیز محبوب تر شوید ، برای این کار می توانید اضافه کردن مکان به اینستاگرام را که در انزل وب آموزش دادیم ، بخوانید.

پیدا کردن محبوب ترین هشتگ ها برای افزایش لایک و فالوور در اینستاگرام

هشتگ خودتان را بسازید

اگر شما آشنایی کافی با هشتگ ها را دارید ، می توانید با استفاده از یک کلمه ثابت ، هشتگ گذاری کنید و به این ترتیب یک لیست اختصاصی تشکیل دهید. استفاده از کلمات در زمینه ای که فقط خود شما در آن مهارت دارید، مثلا شغل یا رشته تحصیلی ، سبب میشود افرادی که در این زمینه با شما مشترک هستند ، به راحتی پست های شما را جست وجو کنند و برای لایک و فالو کردن شما ، اقدام کنند.

پیدا کردن محبوب ترین هشتگ ها برای افزایش لایک و فالوور در اینستاگرام

با افزودن هشتگ ها ، حساب شما در صورتی که خصوصی نباشد ، راحت تر توسط کاربران جست و جو میشود و اگر اطلاعاتی از شما نیز در صفحه شخصیتان موجود باشد ، مثلا بیوگرافی کوچک ، رسمیت حساب کاریتان را بیشتر می کند. با افزودن لینک تلگرام و یا استپ چت خود به پروفایل اینستاگرام خود ، اکانتتان را رسمی تر و کامل تر کنید.

تجربه و پیشنهاد شما؟

هشتگ های محبوب شما چیست؟ تا به حال هشتگ خاصی برای خود ایجاد کرده اید که به وسیله آن ، محبوبیت بیشتری در اینستاگرام کسب کرده باشید ؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

انتخاب مناسب ترین هشتگ های محبوب فارسی اینستاگرام برای افزایش لایک و فالوورنوشته توسط مونا ظاهری در انزل وب منتشر شده است.

انزل وب

حل مشکل باز نشدن سایت ها در گوشی با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل

علت باز نشدن صفحات وب با اینترنت گوشی و شیوه حل آن در اندروید و آیفون

یکی از مشکلات عجیبی که کاربران گوشی هوشمند با آن مواجه میشوند مشکل باز نکردن سایت در مروگر ، عدم نمایش عکس های اینستاگرام و.. با اینترنت گوشی است ، ابن مشکل که در خطوط ۳g و ۴g ایرانسل ، همراه اول و رایتل و در سیستم عامل های اندروید و آی او اس نیز دیده میشود میتواند دلایل متعددی داشته باشد که رایج ترین آنها را درا ادامه بررسی و شیوه حل آنها را آموزش میدهیم

علت باز نشدن صفحات وب با اینترنت گوشی و شیوه حل آن در اندروید و آیفون

ما قبلا در انزل وب به صورت کامل در مورد اینکه چرا حجم اینترنت زود تمام میشود و چگونه از آن جلوگیری کنیم صحبت کردیم ، اما بسیاری از کاربران مشکل دیگر که در بعضی اوقات نیز بسیار عجیب است را با  ما مطرح کردند ، در این مشکل ممکن است که صفحه وب و سایت ها در گوشی با اینترنت وایفای ( WiFi ) که از طریق مودم و سرویس دهندگان اینترنتی دریافت میشود براحتی توسط مرورگر های مختلف نظیر گوگل کروم و فایرفاکس باز شوند اما زمانی که اینترنت ۳g ایرانسل ، همراه اول و رایتل بر روی گوشی فعال میشود تنها بعضی از اپ ها نظیر تلگرام و نویفیکیشن های شبکه های اجتماعی دیگر مثل ایسنتاگرام دریافت میشود و یا اینکه این اتفاق ممکن است تنها در برخی از گوشی ها و برخی از سیستم عامل ها مثل اندروید رخ دهد ! در ادامه رایج ترین دلایل و نحوه رفع مشکل باز نشدن سایت ها در اندروید و سیستم عامل های دیگر را میخوانید

بهم خوردن تنظیمات APN یا Access Point Names اینترنت ۳g ، ۴g گوشی

عمده ترین دلیل باز نشدن سایت با اینترنت گوشی این اتفاق بهم خوردن تنظمیات پیشفرض Access Point Names در گوشی میباشد این اتفاق بیشتر در گوشی های اندرویدی و در هنگام استفاده از شبکه های موبایل نظیر ۲g ، ۳g و ۴g رخ میدهد و روش حل این موضوع بسیار ساده است ، باید APN تعریف شده فعلی را حذف کنید و مجددا APN را برای گوشی خود تنظیم کنید.

تنظیم APN در گوشی و سیستم عامل های مختلفت میتوانید کمی متفاوت باشد ، در اینجا ما نحوه تنظیم APN در اندروید ۴٫۴ به بالا را آموزش میدهد اما در اندروید های بالاتر نیز روش کار تقریبا مشابه است همچنین در لینک های آخر همین بخش نحوه تنظیم مجدد APN برای آیفون ، ویندوزفون و سیستم عامل های موبایل دیگر نیز آموزش داده شده است ، در اندروید مسیر زیر را طی کنید  :

Settings > More > Mobile Network > Access Point Names

در صورتی که APN با نام های mtnirancell  و mcinet  یا RighTel را مشاهده کردید یکی از آنها را بسته به نام اپراتور خود انتخاب کنید

بهم خوردن تنظیمات APN یا Access Point Names اینترنت 3g ، 4g گوشی

سپس وارد محیط تنظیمات آنها میشوید ، در اینجا بر روی دکمه منو گوشی تپ کنید تا تنظیمات این بخش نمایش داده شود ، از منو ظاهر شده گزینه Delete APN را انتخاب کنید

بهم خوردن تنظیمات APN یا Access Point Names اینترنت 3g ، 4g گوشی

پس از حذف APN مجددا وارد بخش Access Point Names شوید بر روی دکمه منو گوشی یا تبلت تپ کنید و از منو باز شده گزینه New APN را انتخاب کنید.

new apn

حالا شما باید APN جدید را برای اپراتور خود تنظیم کنید.

برای تنظیم مجدد APN جدید با توجه به اپراتور خود بر روی یکی از لینک ها زیر کلیک کنید

راهنمای کامل تنظیم مجدد APN ( تنظیمات اینترنت ) اپراتور همراه اول

راهنمای کامل تنظیم مجدد APN ( تنظیمات اینترنت ) اپراتور ایرانسل

راهنمای کامل تنظیم مجدد APN ( تنظیمات اینترنت ) اپراتور رایتل

 APN جدید را برای اپراتور خود تنظیم کنید

پس از تنظیم مجدد APN اینترنت خود ر فعال کنید ، به احتمال قوی دیگر مشکل باز نشدن سایت ها در مرورگر اندروید و باز نشدن عکس ها در اپ هایی نظیر اینستاگرام را نخواهید داشت.

نصب پروکسی و تاثیر آن روی گوشی

گاهی اوقات دلیل درست عمل نکردن مرورگر و اپ های متصل به اینتنرت نصب پروکسی بر روی سیستم عامل گوشی و درست کار نکردن آن میباشد ، پیشنهاد میکنیم حتما اتصال و وضعیت پروکسی خود را بررسی کنید و یا در صورتی که اپ پروکسی را از روی گوشی پاک کردید اما همچنان گوشی شما به خوبی به اینترنت متصل نمیشود ، مجددا اپ پروکسی را نصب وضعیت اتصال آن را غیر فعال کنید تا اینترنت گوشی شما در حالت عادی قرار گیرد ، سپس اپ را از روی موبایل خود پاک کنید

نصب پروکسی و تاثیر آن روی گوشی

در موارد بسیاری تنظیمات پروکسی حتی بعد از پاک کردن آن به درستی از روی گوشی حذف نمیشوند و امکان دارد آدرس و آی پی های بعد از پاک کردن آن نیز هنوز به خوبی به اینترنت متصل نشوند

بهم ریختن تنظیمات مرورگر و بروز نبودن آن

اگر مرورگر گوشی شما (Browser) بروز نیست و یا از نسخه های بسیار پایین آن استفاده میکنید این مورد میتواند در دسترسی به سایت ها مخصوصا سایت های HTTPS و باز نشدن صفحات مرورگر روی اینترنت ۳g و.. دردسر ساز باشد ، پیشنهاد میکنیم از آخرین نسخه های مرورگرهای بروز نظیر گوگل کروم و و فایرفاکس استفاده کنید و در صورتی که از آنها استفاده میکنید حتما تنظیمات مرورگر خود را بررسی کنید و در صورت لزوم مجددا آن را بر روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید. در مرورگر گوگل کروم اندروید و.. میتوانید با اتصال مرورگر به اکانت جیمیل خود و از طریق مرورگر دکستاپ متصل شده به همان اکانت تنظیمات مرورگر ( کش ، بوک مارک ، کوکی و.. ) را به حالت اولیه خود باز گردانید.

بهم ریختن تنظیمات مرورگر و بروز نبودن آن

برای رفع خطا HTTPS پیشنهاد میکینم پست قبلی انزل وب در مورد هنگام بروز خطاهای HTTPS و SSL در مرورگر خود چه کنیم؟ حتما بخوانید

تماس با اپراتور پشتیبان

اگر با استفاده از روش های بالا همچنان در اتصال به اینترنت مشکل داشتید ممکن است ایراد از خط شما و اپراتور موبایل باشد ، برای یافتن علت باز نشدن سایت ها در گوشی میتوانید با اپراتور پشتیبان خدمات دهنده اینترنت تماس برقرار کنید تا مشکل را به صورت دقیق تر بررسی کنند ، متاسفانه برای دسترسی و صحبت با اپراتورها باید کمی در پشت خط منتظر بمانید اما احتمال رفع مشکل بسیار بالاست

تماس با اپراتور پشتیبان موبایل

جهت تماس با اپراتور ایرانسل میتوانید با شماره های ۷۰۰ ( از خطوط ایرانسل ) و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ ( از سایر خطوط ) ، برای اپراتور همراه اول از طریق خط همراه اول ۹۹۹۰ و از طریق تلفن ثابت ۰۹۱۲۹۹۹۰ و در اپراتور رایتل از خطوط رایتلی با شماره ۲۰۰ و از سایر خطوط با ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ تماس برقرار کنید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

در پایان باید به نکته اشاره کنیم که ممکن است برخی از سایت های خاص به دلیل بسته شدن پورت و آی پی سایت مورد نظر از سوی اپراتور برای شما باز نشوند و شما با خطا عدم دسترسی به سایت مورد نظر مواجه شوید که این مورد با قضیه مشکل بهم ریختن تنظمیات گوشی و خط متفاوت است ، اگر شما نیز با مشکلات مشابه آشنا و روش های حل بهتری را سرغ دارید آنها را در بخش نظرات معرفی کنید.

حل مشکل باز نشدن سایت ها در گوشی با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتلنوشته توسط شهریار مهاجر در انزل وب منتشر شده است.

انزل وب

آموزش نصب همزمان دو یا چند نسخه از یک برنامه در اندروید

ورود همزمان به چند اکانت در برنامه های مختلف اندروید

نصب همزمان و داشتن دو یا چند نسخه از یک برنامه اندروید (App) این امکان را به شما میدهد که بتوانید بر روی گوشی و تبلت خود چند حساب کاربری از اپ های پر کاربردی مثل تلگرام ، فیسبوک و.. را همزمان و در یکجا مدیریت کنید ، در ادامه با یکی از بهترین روش ها جهت استفاده از چند اکانت و نصب همزمان چند برنامه اندروید آشنا می شوید.

نصب همزمان دو یا چند برنامه اندروید

Log in to multiple accounts simultaneously in different applications on Android

نصب و اجرای همزمان نسخه های مختلف برنامه در کامپیوتر ، یکی از نیازهای کاربران کامپیوتر است که قبلا در انزل وب آموزش دادیم. مشابه همین موضوع ، نصب و ورود به چند اکانت به صورت همزمان در اندروید نیز با استفاده از برنامه Parallel Space ، امکان پذیر است. در ادامه روش کار با این برنامه را میخوانید.

آموزش کار با برنامه Parallel Space

دانلود Parallel Space

این برنامه را به صورت رایگان از گوگل پلی دانلود کنید. در توضیحات اپ آمده است که برای ساخت چند اکانت به صورت همزمان در فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی مثل تلگرام ، می توانید Parallel Space را دانلود کنید.

کاری که این برنامه مطابق با اسم خود در موبایل شما انجام می دهد ، ایجاد فضای موازی است. به این معنا که فضایی مشابه با یک سیستم عامل اندروید دیگر در کنار اندروید شما ایجاد میشود و با استفاده از آن ، ساخت و استفاده از چند اکانت در یک برنامه ، امکان پذیر میشود.

ورود همزمان به چند اکانت در برنامه های مختلف اندروید

انتخاب برنامه های دلخواه

در این مرحله ، برنامه از شما می خواهد که اپ های دلخواه خود را جمع آوری کنید. اگر برنامه هایی مثل اینستاگرام و یا فیس بوک را در موبایل خود داشته باشید، مستقیما به سمت بخش دیگر برای ایجاد اکانت دوم هدایت میشوید، در غیر این صورت شما را به مرجع دانلود برنامه های انتخابی خود هدایت می کند. برای شروع کافی است  Start Exploring را انتخاب کنید.

ورود همزمان به چند اکانت در برنامه های مختلف اندروید

تصویر زیر به خوبی برنامه های جمع آوری شده را برای اجرا و ایجاد حساب کاربری ثانویه  نشان می دهد. در این بخش، با انتخاب گزینه  + ، می توانید اپ های دلخواه خود را اضافه کنید. بعد از انتخاب + ، لیستی مشابه شکل زیر نمایش داده میشود که شامل تمامی برنامه های نصب شده روی موبایل شما می باشد.

ورود همزمان به چند اکانت در برنامه های مختلف اندروید

با انتخاب هر برنامه از لیست ، اپ دلخواه شما برای ایجاد حساب کاربری دیگر ، به لیست برنامه Parallel Space منتقل میشود.

ورود همزمان به چند اکانت در برنامه های مختلف اندروید

دقت داشته باشید که برای نصب همزمان چند برنامه اندروید هر اپی را نمی توانید از این لیست انتخاب کنید؛ برنامه هایی مثل واتس اپ ، اسنپ چت و اپ های گوگل را برای ایجاد اکانت دیگر انتخاب نکنید.

ورود همزمان به چند اکانت در برنامه های مختلف اندروید

ورود همزمان به حساب کاربری دیگر در برنامه ها

بعد از این که برنامه های خود را انتخاب کردید ، نسخه دیگری از برنامه ها را که در یک فضای دیگر ساخته شده اند ، مشاهده می کنید. همان طور که در شکل میبینید ، نسخه های دیگر هر برنامه با علامت + ، از سایر برنامه های قابل تشخیص خواهند بود. هر برنامه را می توانید از محیط برنامه Parallel Space ، بکشید و روی صفحه اصلی موبایل رها کنید تا بتوانید به شکل میانبر نیز از آن ها استفاده کنید.

ورود همزمان به چند اکانت در برنامه های مختلف اندروید

در صورتی که می خواهید دسترسی هر دو اکانت را به اینترنت محدود کنید ، می توانید با مطالعه نحوه کنترل و جلوگیری دسترسی برنامه ها به اندروید ، حجم مصرفی اینترنت خود را مدیریت کنید.

با لمس هر برنامه ، محیط جدیدی مشابه شکل زیر برای ایجاد حساب کاربری دیگر مشاهده می کنید.

ورود همزمان به چند اکانت در برنامه های مختلف اندروید

ایجاد نسخه های دوم کمی موبایل شما را نسبت به قبل شلوغ می کند و تعداد اپ ها بیشتر میشود؛ در صورت نیاز می توانید با آموزش تغییر و حذف برنامه های سیستمی و پیش فرض اندروید ، فضای اندروید خود را خلوت تر کنید

تجربه و پیشنهادشما ؟

تا به حال از چه برنامه هایی در اندروید به صورت همزمان با استفاده از Parallel Space دو یا چند نسخه ساخته اید؟  اگر از اپ یا روش  دیگری برای اینکار استفاده میکنسد آن را با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش نصب همزمان دو یا چند نسخه از یک برنامه در اندرویدنوشته توسط مونا ظاهری در انزل وب منتشر شده است.

انزل وب